Advent 2018 již začal a proto se můžeme těšit na krásnou vánoční atmosféru, protkanou vůní skořice a punče… Také tenhle čas milujete? Pak si na chvilku oddychněte od zběsilých nákupů dárků a zajeďte si někam, kde to vypadá jako vánoční království…

Zdroj: Instagram, Autor: fe.hadiutomo

Advent 2018 v Praze

Vánoční trhy v Praze se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě nebo i ve světě. Trhy najdete na Staroměstském i Václavském náměstí, ale i na Havelském či Tylově náměstí nebo na výstavišti v Holešovicích. Pochopitelně se můžete těšit na bohatý kulturní program.

Zdroj: Instagram, Autor: bristolairport

Christkindlmarkt ve Vídni

Vídeň je město, kde byste měli být na Vánoce alespoň jednou za život. Nádhera starobylého města, s osvětlenými stromky a adventními vesničkami vás rozhodně uchvátí. Nejoblíbenější je tržiště hned před radnicí, ale můžete zajít i na Starovídeňský trh nebo na Karlspltz. Vídeň má rozhodně nabitý adventní program, nebojte se, že budete zahálet – užijte si advent 2018!

Zdroj: Instagram, Autor: rothbardct

Vánoce v Drážďanech

Vánoce v překrásných historických Drážďanech. Vůně svařáku a tradiční štoly, věhlasná krušnohorská pyramida, která se při zahájení festivalu roztáčí. Tyto trhy mají 500 let dlouhou historii, takže můžete věřit, že vás skutečně okouzlí.

Zdroj: Instagram, Autor: urbile

Kouzelný Krakov ve světle ramp

Když se nádherný Krakov rozzáří vánočními světly, je to úplně nová podívaná. Mezi tradiční speciality patří pitný med (což není medovina) nebo věhlasná třešňová vodka. Můžete zde ochutnat i mnoho tradičních specialit jako boršč nebo žebírka.

Zdroj: Instagram, Autor: marios_restaurant

V Římě před Kolosseem

Řím stojí za vidění vždy, ale o Vánocích získává neotřelé kouzlo – kdo by přece nechtěl fotku před Koloseem hned vedle vánočního stromku. Na trzích si můžete dát tradiční italské dobroty jako bábovku nebo nugát.

Zdroj: Instagram, Autor: audiosoup

Budapešť oděná v záři tisíce světel

Vánoční trhy v Budapešti jsou proslulé. Ty největší najdete samozřejmě v centru, ale menší najdete po celém městě. Můžete si zakoupit pouze místní originální výrobky a ochutnat maďarské provenience, svařák nebo tradiční krampampuli. Co takhle advent 2018 v Budapešti?

Zdroj: Instagram, Autor: cassiesamji

Londýn pod sněhovou pokrývkou

Londýn je nádherné město a s vánoční výzdobou se promění v překrásné místo. Projděte si trhy, dejte si něco dobrého a nakupte pár vánočních dárků. Na závěr si můžete i zabruslit v Hyde Parku.

Advent 2018

Wikipedie