V našem výletu se podíváte na zámek Buchlovice, ale také na nikdy nedobytý hrad Buchlov. Užijete si krásu Chřibů z Břestecké skály i odpočinek u největšího sekvojovce v Čechách. Bude to cesta do italského baroka, kde užasneme nad precizní okázalostí lidí i skutečnou kreativitou Matky Přírody!

Neobarokní okázalost diplomatického sídla – Buchlovice

Zámek Buchlovice je skutečně zachovalá neobarokní stavba, takže pokud vás berou načančané interiéry, budete v sedmém nebi. Jeho někdejší majitelé tu často drželi diplomatické bankety a schůzky důležité pro blaho Rakouska-Uherska. Neměli bychom ale zapomínat na impozantní park, který se honosí anglickým trávníkem, fontánami a pávy – prostě vším, co k takovému zámku patří.

A hrdě zvolala: “Nikdy nedobyta”

Dále můžete pokračovat na státní hrad Buchlov, který je z trochu jiného soudku než předešlé Buchlovice. Tato tvrz bránila východní hranici českých zemí, a hrdě nosí pomyslný nápis “Nikdy nedobyta”. Podívejte se na hrad a prozkoumejte okolí – jen si dejte pozor, abyste na hradbách nepotkali špatně naladěnou Bílou paní.

Chřiby z ptačí perspektivy

Už máte té nabubřelé parády dost? Tak se pojďte podívat po okolí. Přírodní park Chřiby je jedna nádhera vedle druhé, a poblíž zámku Buchlovice najdete i přírodní památku Břesteckou skálu. Tento pískovcový masiv je skryt v lesích, ale i přesto nabízí nádherný výhled po okolí. Jen pozor, kam šlapete – stezky jsou někdy velice úzké!

sekvojovec

Vytrvalý bojovník stvořený Matkou Přírodou

A kde výlet zakončit? Sekvojovec v Chabanicích je skutečnou památkou, protože jeho letokruhy čítají něco kolem 270 let. Přestože vypadá silný a neohrožený, nebylo tomu vždy tak. Když byl zasažen bleskem a téměř rozštípnut v půli, začal usychat. Vytrvalý bojovník ale dokázal zregenerovat a nyní roste do ještě větší krásy!

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Buchlovice a Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Buchlovice