Bude dovolená v Chorvatsku vrcholem vašich prázdnin? Výborně, pak je náš článek přesně pro vás! Prozradíme vám průměrné ceny v Chorvatsku, ať už se plánujete stravovat v restauracích nebo si vařit sami. Taky vám řekneme více o sezónním počasí v Chorvatsku, abyste si mohli správně vybrat termín. Chorvatsko, čekáme na tebe!

Chorvatsko v kostce

Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací, což potvrzuje desítky milionů turistů, kteří tam stráví prosluněné prázdniny. Obzvláště mezi českými turisty je Chorvatsko nejvíce oblíbeným místem. Nejčastěji navštěvují pobřežní části země a ostrovy (Dubrovnik, Split, Zadar). Nejčastější aktivitou, která sem táhne, je potápění. Aby ne, v Chorvatsku najdete na 287 potápěčských lokalit.

potápění

Poklad na stříbrném jezeře

Samozřejmě, mluvíme o jednom z nejkrásnějších míst Chorvatska – Plitvických jezerech. Jezerní soustava je skutečně velkolepá, proto se stala Národním parkem a památkou UNESCO. Celkem 16 jezer leží ve vápencové proláklině, navzájem se kaskádovitě propujují a můžete se kochat množstvím velkolepých vodopádů. Podívejte se na jezera na mapě.

Chorvatsko

Počasí v Chorvatsku

Většina turistů jezdí do Chorvatska v létě, aby si užili teplé moře a horké počasí. Ale Chorvatsko má i překrásné jaro, které hraje všemi barvami a má provoněný svěží vzduch. A třeba na podzim si můžete užít teplé moře a příjemné teploty, doplněné vlahým vánkem. Pokud chcete vědět víc, přečtěte si náš článek Počasí v Chorvatsku.

chorvatsko jupigo ceny

 

Ceny potravin v Chorvatsku

Zajímá vás, kolik v Chorvatsku utratíte za potraviny? Vypracovali jsme pro vás přehled cen základních surovin a ovoce a zeleniny. Pokud chcete být na dovolenou připraveni se vším všudy, přečtěte si náš článek Ceny potravin v Chorvatsku.

ovoce a zelenina

Ceny v restauracích a pohonné hmoty

Pokud v Chorvatsku neplánujete vařit, ale dáváte přednost návštěvě nějaké hezké restaurace, připravili jsme základní přehled cen i pro vás. Součástí článku jsou i ceny za benzín a taxíky, které možná budete cestou z restaurace potřebovat. Více v článku Ceny v Chorvatsku.

jídlo v restauraci

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Chorvatsko