Chystáte se na dovolenou autem? Pak byste si měli předem zjistit informace  o dálničních známkách v zemích, kterými budete projíždět. Pokuty jsou hodně mastné, takže se určitě vyplatí si známku pořídit. V našem článku vám přineseme detaily o dálničních známkách v Rakousku, Slovensku a Slovinsku. Tak pojďme na to, dálniční známka 2018. 

Jak fungují dálniční známky?

Dálniční známky v každé zemi mají jiná pravidla. V každé zemi si koupíte dálniční známku na různé časové úseky za různé částky. Někde musí platit motorkáři, jinde to mají zadarmo. Všude si můžete koupit papírové dálniční známky, které se lepí na sklo, ale někde mají aktivované i digitální dálniční známky, které po internetu registrujete na SPZ svého vozidla. Tak se do toho pojďme pustit, co říkáte?

dálnice

 

Rakouská dálniční známka 2018

V Rakousku můžete pořídit známka na 10 dní, 2 měsíce nebo rok. Bohužel zde musí platit i motorkáři. Můžete si pořídit digitální dálniční známku nebo v Čechách koupit klasickou papírovou. V článku Rakouská dálniční známka najdete link k formuláři na digitální dálniční známku, seznam zpoplatněných dálnic i tabulku s cenovým přehledem.

dálnice

 

Slovenská dálniční známka 2018

Na Slovensku si dálniční známmku nemusejí pořizovat motorkáři. Pro auto si můžete jednu koupit na 10 dní, měsíc nebo rok. Pokud budete chtít, můžete si zakoupit digitální dálniční známku z pohodlí vašeho domova nebo tu klasickou v jakémkoli automatu na hraničním přechodu. V článku Slovenská dálniční známka si můžete prohlédnout web, kde si digitální známku můžete koupit. Dále se můžete podívat na ceník, místa, kde známku koupit v hotovosti a zpoplatněné úseky dálnic.

 

Slovinská dálniční známka 2018

Naší poslední dálniční známkou je ta slovinská. Slovinsko je pro většinu turistů tranzitní zemí, a proto se autority snaží udržet alespoň nějaké peníze turistů v zemi – a to pomocí dražších dálničních známek. Pokud se vám nechce za známku platit, budete úsek muset objet po neplacených silnicích. Více v článku Slovinská dálniční známka.

 

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Dálniční známka 2018