Dnešní výlet vám ukáže hrad Veveří a jeho okolí. Projděte se po dřevěných lávkách, prozkoumejte naučnou stezku a na závěr navštivte jeden z nejstarších hradních areálů naší historie. Jeho nejznámějším obdivovatelem byl právě Winston Churchill, který na hradě nejednou pobýval. 

Výlet 1,16 km, 4 místa

Zdroj: Instagram, Autor: katjunina

Lávka vedoucí do kousku ohrožené přírody

Junácká louka je přírodní památka, která náleží pod ochranu ČR kvůli výskytu velmi ohrožené květeny. Dostanete se na ni díky 100 m dlouhé lávce, která je využívána jak chodci, tak cyklisty. Lávka nahradila most, který byl zbořený za války. Podívejte se na výlet na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: petrfrolek

Nádherná dřevěná lávka přes Veverku

Přechody přes lávky jsou v tomto výletě poměrně oblíbené – rovnou vás čeká ještě jeden. Dřevěná lávka u hradu Veveří je velmi esteticky atraktivní a velmi citlivě doplňuje okolní přírodu. Lávka je součástí turistické a cyklistické trasy, která návštěvníky převádí přes potok Veverka. Užijte si přechod přes lávku, během níž se váš nos naplní příjemnou teplou vůní dřeva. Dřevěná lávku u hradu Veveří na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: the_woman_jana

Stezka pod hradem Veveří

K hradu Veveří se ale můžete pohodlně dostat i z přístavu díky naučné stezce. Užívejte si nádhernou atmosféru, která je díky přírodě opravdu uvolňující. Poblíž vody, obklopeni zelení a s hradem na dohled se budete cítit, jako byste si ocitli na jiném místě. Podívejte se na naučnou stezku pod hradem Veveří na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: martula_30

Hrad, který si zamiloval Winston Churchill

Hrad Veveří, jak ho známe dnes, se do své podoby vyvíjel 800 let – a tím se řadí k nejstarším hradním areálům ČR. Legenda říká, že na hradě by měl být ukrytý poklad, 12 stříbrných soch apoštolů z Polska. Winston Churchill byl známým obdivovatelem hradu Veveří – navštívil ho celkem třikrát a dokonce v něm strávil i část své svatební cesty se svou ženou.