Jizerské hory vás uchvátí tichou až vibrující atmosférou panenské přírody! Prohlédnete si 5 připravených výletů na překrásná místa – uslyšíte dávné příběhy opředené legendami, projdete se historickými městy a vyšlápnete pár kopců. Hotové výlety vás provedou všemi zákoutími Liberce i Jizerských hor. Prohlédněte si tipy na výlet, sbalte batoh a vyražte!

Překrásná místa, která vám vezmou dech 

Už nemusíte své výlety plánovat – připravili jsme je totiž za vás! Hotové výlety v Jizerských horách uvidíte na mapě i s potřebnými informacemi – počet kilometrů i jednotlivá místa ve výletu.

Před Ještědský hřbet na stezku Karoliny Světlé

Vzhůru na výlet za dobrodružstvím! Kudy? Nejdřív vyjeďte lanovkou na Ještěd – i když lanovku spravují České dráhy, radši tam buďte včas. Rozhlédněte se z Ještědu, nejvyššího vrcholu Jizerských hor, kde můžete zhlédnout známý televizní vysílač v plné velikosti. Následně se přes hřbet hory dostanete do Světlé pod Ještědem, rodiště královny českých románů. Poseďte u památné Lípy Karoliny Světlé, která se nebojácně tyčí do výšin – stejně jako kdysi její patronka.

ještěd

Jizerské hory | Poutní místo na úbočí hor

Další z našich tipů na výlet nás zavede do baziliky do Hejnic, poutního místa lidí věřících ve vyšší dobro. Legenda praví, že k chudému sítaři spícího pod lípou sestoupili andělé a on díky tomuto vidění uzdravil svou ženu a dítě. Na místě, kde stála lípa, byl postaven kostel a později bazilika. V okolí rozhodně navštivte Fontánu v Lázních Libverda a Restauraci Obří Sud v Jizerských horách.

Liberec s rozhledem

Proplouváte životem s rozhledem? A co takhle zažít Liberec s rozhledem z ptačí perspektivy? Následující tip na výlet vás provede libereckými rozhlednami, abyste si mohli celou jeho krásu vychutnat v klidu, s nadhledem a z výšky. Navštívíte tři rozhledny, Oblastní galerii a vodní nádrž Harcov. Držte si klobouky!

Za legendou o zázračném uzdravení

Jak sami vidíte, tady dnes o zázračná uzdravení není nouze! Projděte si impozantní Křížovou cestu na Křížové hoře. Na vršku samotné hory je poutní místo, ze kterého se vám zatají dech. Abyste ten dech zase rozchodili, můžete vyšlápnout na přilehlou Rozhlednu Jedlová a prozkoumat zříceninu hradu Tolštejn. Zažijte den v Jizerských horách obestřený legendami a tajemstvím.

Jizerské hory | Cyklisti, do sedel!

Tenhle výlet je jak dělaný pro aktivní cyklisty, kteří se nebojí žádných výzev! Začnete na zámku Frýdlant, projedete si i město a pak už vzhůru do lesů! Uvidíte spoustu zajímavých míst, ať vytvořené rukou člověka nebo Matky Přírody! Celý výlet zakončete v Obřím Sudu, kde dostanete něco na zub a budete se moci kochat krásnými výhledy!

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo. 

Jizerské hory