Hledáte originální místo na Kyjovském Slovácku? Pak máme pro vás perfektní tip! Pokud chcete objevovat krásu místní přírody, jděte po stopách unikátního projektu, který si dal za cíl zpřístupnit zajímavá místa turistům a nechat je ponořit se do momentálního okamžiku… Houpejte se uvážlivě, houpejte se s radostí! Rozhoupanou kyjovskou krajinou. Kam s dětmi i bez nich. 

Zdroj: Facebook, Autor: Martin Kolařík

Jak to všechno začalo?

Parta kamarádů s Kyjovska přišla s unikátním nápadem, jak doslova rozhoupat Kyjovské Slovácko… Podpořeni grantem, nainstalovali na 14 místech houpačky, které vysloveně zvou k vyzkoušení. Houpačky jsou situovány na vycházkových místech, kde je snadné na ně narazit. Mají vám ukázat kouzelná místa v okolí a také vás vyzvat, abyste se na chviličku zastavili, posadili, hráli si a přemýšleli… Kdy jste se naposledy zastavili a řekli si, jak krásné je místo, kde žijete? Život přece není jen o spěchu a povinnostech…

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Houpačky De Luxe

Houpačky jsou působivé díky svému jednoduchému designu. Když kolem nich budete procházet, nepraští vás do očí a nezarazí vás, kde se na místě vzaly. Naopak, budete mít pocit, že se sem neuvěřitelně hodí a perfektně doplňují místo. Jako by tady byly už od pradávna… Posaďte se, zhoupněte a podívejte se na svět z úplně nové perspektivy. Každá z houpaček má své vlastní jméno, takže se můžete zhoupnout na Amálce, Eufrozínce, Májence či Lesance. Pokud přemýšlíte kam s dětmi, tohle je správné místo.

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

I z malých věcí se dají udělat velké

Možná si myslíte, že to vlastně není nic světoborného. A máte pravdu, není… Důležité ovšem je, že mladí lidé přebírají iniciativu a snaží se, aby prostor, kde žijí, byl krásným místem k životu. Nejsou jim lhostejní jejich sousedi a známí, protože jim chtějí dělat radost. A každý takový člověk za sebou nechává stopu, že ten náš svět není vlastně zase tak špatný, jak si můžeme občas myslet!

Zdroj: Facebook, Autor: Tomáš Kolařík

Chcete vědět, kde můžete houpačky najít?

Podívejte se na mapu Jupigo, kde najdete houpačky jako místa v jednom velkém výletu. Díky tomu se budete moci bez problémů rozhodnout, jestli je navštívíte dohromady nebo zvlášť.

Kam s dětmi – Kyjovské Slovácko

BUĎME PARŤÁCI


Buďte první mezi svými přáteli, kterým se JUPÍÍÍ - GO líbí