Pohádky jsou jednou z nejoblíbenějších částí Vánoc… Je hezké alespoň na okamžik věřit, že dobro vždy zvítězí a zlo bude potrestáno. Naše pohádky milují malí, velcí a zkrátka všichni bez rozdílu! Pojďme se tedy podívat, kde se natáčely ty nejoblíbenější vánoční pohádky. 

Zdroj: Instagram, Autor: tereza_coufalova

Pyšná princezna

Jedna z našich nejstarších pohádek se natáčela na dvou zámcích – Telč, který byl domovem krále Miroslava a na Hluboké nad Vltavou, která byla zámkem princezny Krasomily. Jedním z nejzajímavějších míst je ovšem Panská skála s fenomenálními čedičovými varhany.

Zdroj: Instagram, Autor: zdeneksilhavy

S čerty nejsou žerty

Klasika, která nikdy neomrzí. Královské sídlo si střihl zámek Průhonice, ale nejzajímavější místo bylo samotné peklo. Peklo skutečně existuje, a to v Pekelných dolech, kde se dříve těžil písek. Dnes se zde setkávají motorkáři.

Zdroj: Instagram, Autor: copterfilm

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

K této pohádce patří neodmyslitelně hrad Bouzov, který ve filmu vidíte mnohokrát. Zajímavostí je ovšem sídlo zlých čarodějnic, kam unesou princeznu Jasněnku. Jde o zříceninu hradu Frýdštejn, který jistě okamžitě poznáte podle charakteristické věže.

Tři oříšky pro Popelku

Další klasika, která se jen tak neomrzí! Protože byl film točen v německé koprodukci, zámek, kde Popelka ztratila střevíček, najdete v Drážďanech. Macešin statek je nicméně náš vodní zámek Švihov, i když ho možná nepoznáte, protože byl pro natáčení výrazně upraven.

Zdroj: Instagram, Autor: pepa_stadler

Princ a Večernice

Pohádka Princ a Večernice byla natáčena na několika impozantních místech jako hrad Trosky nebo Kopicův statek. nicméně za pozornost stojí zřícenina Krakovec, která ve filmu sehrála sídlo strašlivého Mrakomora.

Zdroj: Instagram, Autor: martin_offroadsafari.cz

Nesmrtelná teta

Většina lidí zná zámek Vranov jako dějiště legendární pohádky Nesmrtelná teta. Zajímavá je ovšem i Mnichovská průrva, kde hřímá Závist a posléze hodí svázaného Matěje do Novozámeckého rybníka.

Zdroj: Instagram, Autor: wendulie_photography

Třetí princ

Oblíbená pohádka Třetí princ měla několik zajímavých lokalit, ve které se natáčela. Ovšem nejpůsobivější byly rozhodně Diamantové skály. Ve skutečnosti jsou to Adršpašsko-teplické skály, kde ještě dnes můžete najít diamanty z filmu.

Užijte si pohádky o Vánocích!