Pohádky jsou jednou z nejoblíbenějších částí Vánoc… Je hezké alespoň na okamžik věřit, že dobro vždy zvítězí a zlo bude potrestáno. Naše pohádky milují malí, velcí a zkrátka všichni bez rozdílu! Pojďme se tedy podívat, kde se natáčely ty nejoblíbenější vánoční pohádky. 

pohádky
Zdroj: Instagram, Autor: tereza_coufalova

Pyšná princezna

Jedna z našich nejstarších pohádek se natáčela na dvou zámcích – Telč, který byl domovem krále Miroslava a na Hluboké nad Vltavou, která byla zámkem princezny Krasomily. Jedním z nejzajímavějších míst je ovšem Panská skála s fenomenálními čedičovými varhany.

Pohádky | S čerty nejsou žerty

Klasika, která nikdy neomrzí. Královské sídlo si střihl zámek Průhonice, ale nejzajímavější místo bylo samotné peklo. Peklo skutečně existuje, a to v Pekelných dolech, kde se dříve těžil písek. Dnes se zde setkávají motorkáři.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

K této pohádce patří neodmyslitelně hrad Bouzov, který ve filmu vidíte mnohokrát. Zajímavostí je ovšem sídlo zlých čarodějnic, kam unesou princeznu Jasněnku. Jde o zříceninu hradu Frýdštejn, který jistě okamžitě poznáte podle charakteristické věže.

Pohádky | Tři oříšky pro Popelku

Další klasika, která se jen tak neomrzí! Protože byl film točen v německé koprodukci, zámek, kde Popelka ztratila střevíček, najdete v Drážďanech. Macešin statek je nicméně náš vodní zámek Švihov, i když ho možná nepoznáte, protože byl pro natáčení výrazně upraven.

Princ a Večernice

Pohádka Princ a Večernice byla natáčena na několika impozantních místech jako hrad Trosky nebo Kopicův statek. nicméně za pozornost stojí zřícenina Krakovec, která ve filmu sehrála sídlo strašlivého Mrakomora.

Pohádky | Nesmrtelná teta

Většina lidí zná zámek Vranov jako dějiště legendární pohádky Nesmrtelná teta. Zajímavá je ovšem i Mnichovská průrva, kde hřímá Závist a posléze hodí svázaného Matěje do Novozámeckého rybníka.

Třetí princ

Oblíbená pohádka Třetí princ měla několik zajímavých lokalit, ve které se natáčela. Ovšem nejpůsobivější byly rozhodně Diamantové skály. Ve skutečnosti jsou to Adršpašsko-teplické skály, kde ještě dnes můžete najít diamanty z filmu.

Přečtěte si také: Pohádkové hrady a zámky – Kde potkal princ Velen spanilou Večernici?

Užijte si pohádky o Vánocích!