Na kolobrndách z Kyjova do Bohuslavic, proč ne? Vydejte se na cyklostezku Kyjov-Bohuslavice, po cestě nezapomeňte navštívit jedinečný ART mlýn – muzeum legend a zakončete kolobrndování příjemným osvěžením v přírodním koupacím biotopu Bohuslavice. Výlet pro vás připravili holky z místního informačního centra.

kyjov
Zdroj: Město Kyjov

Kyjov | Vyzvedněte kolobrndy a hurá do města

V IC Kyjov si můžete vypůjčit koloběžky (dospělým ovšem doporučujeme v rámci úspory energie kolo). Projeďte se po Masarykovo náměstí a nezapomeňte navštívit i kapli sv. Ignáce – abyste nebyli za úplné kulturní barbary. Nicméně slibujeme, že to jsou první a poslední památky, které ve výletu navštívíme. Tak hurá na koloběžky!

Worskhopy i famózní folklórní festivaly ve mlejně

ART mlýn v Bohuslavicích je místem nejednoho kreativce! Pokud se zajímáte o výtvarné, hudební a kulturní aktivity, určitě si na ART mlýn udělejte čas a prostor. Vaše duše bude v sedmém nebi, protože navštívíte kulturní prostor se vším všudy. Můžete navštívit jednorázové folklórní akce nebo místní pravidelný program.

biotop bohuslavice, kyjov a okolí
Foto: | Autor:Město Kyjov | Licence:CC BY-SA 3.0

Koupačka v biotopu Bohuslavice pro horký letní den

V Bohuslavicích už po zbytek výletu zůstaneme. Pokud chcete ještě drobnou historickou pamětihodnost, navštivte Kostel sv. Filipa a Jakuba. Ale jestli už jste spaření jak vrata od chlíva, vezměte to přímou čárou k biotopu Bohuslavice a šipkou do vody. Je to skvělé zakončení dne jak pro vás, tak i pro vaše ratolesti. Doufáme, že jste s naším výletem měli skutečně krásný den.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Kyjov