Moravské Toskánsko nabízí mnoho přírodních a kulturních míst, pro které si tuto oblast prostě zamilujete. Pokud máte ale rádi poznání a muzea, pak pro vás máme extra výlet! Velmi neobvyklá muzea, která se vážou k historii obcí a místních lidí. Ratíškovice a okolí tak, jak je zaručeně neznáte! 

V hlavní roli generál Sergej Jan Inger

Nás výlet začíná ve Vlkoši, v muzeu věnované místnímu nejznámějšímu rodákovi. Jemu a jeho nezvyklému osudu je věnována celá expozice. Možná jeho jméno neznáte, ale po návštěvě tohoto muzea jej už nikdy nezapomenete. V dalších částech muzea se můžete dozvědět více a holokaustu nebo 2.sv. válce. Ale nezapomeňte si projít i malebnou vesničku, protože byste přišli o tradiční moravský folklór.

ratíškovice, morava

Jízdou králů přímo do skanzenu

Pokud si přečtete předchozí větu, musí vám být jasné, že jde o slavnou obec Skoronice. Ta je proslulá svou Jízdou králů, což je opravdu neskutečná podívaná! Jízda králů je skutečným klenotem slováckých tradic a vidět ji můžete třeba na festivalu Slovácký rok. V obci můžete také navštívit etnografické muzeum Slovácká Izba, které ukazuje tradiční bydlení rodin na Slovácku.

Ratíškovice | Horníci ve vagonu

Náš nevšední vzdělávací výlet zakončíme v Ratíškovicích a jejich Muzeu Ve Vagonu. Můžete se těšit na expozice hornického muzea – ale tahle zastávka má ještě třešničku na dortu. Vypůjčte si šlapací drezínu a projeďte se po staré železniční trati, což bez pochyby ocení hlavně vaše ratolesti. To vám totiž zaručeně zvedne náladu a nabije pozitivní energií. Tak co, těšíte se na den plný poznání a zábavy?

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Ratíškovice