1,4 km  3 místa

Dokonalé spojení hory s architektonickým skvostem je ideálním výletním cílem pro milovníky přírody a také kultury. Ještěd toho ale skrývá a nabízí mnohem více. Na vrchol se můžete dopravit lanovkou, v zimě si výborně zalyžovat, občerstvit se v hotelu, navštívit jedinečnou rozhlednu, objevit historické místo s jedinečnou architekturou Karla Hubáčka a mnoho dalšího.

Turistická místa ve výletní trase: Kabinová lanová dráha na Ještěd, Ještěd (1012 m n. m.), Rozhledna Ještěd

Detail výletu + výletní trasa na interaktivní mapě – ZOBRAZIT
Odvážný architekt a jedna neobyčejná hora - Mapa - Jupigo

 

1. Kabinová lanová dráha na Ještěd (Lanovka)Odvážný architekt a jedna neobyčejná hora - Kabinová lanová dráha na Ještěd - Jupigo

Dolní stanice lanovky se nachází v Horním Hanychově a horní na vrcholu Ještěd. Je zajímavostí, že lanovka jako jediná v ČR stále patří Českým drahám. Do provozu byla uvedena roku 1933 a v 80. letech byla zrekonstruována. Jedná se o lanovku se dvěma kabinami založenou na kyvadlovém systému. Délka trati je 1188 m. Slouží k přepravě turistů, ale také potravin a zásob do horského hotelu.

2. Ještěd (1012 m n. m.) (Hora, kopec, vrchol)Odvážný architekt a jedna neobyčejná hora - Ještěd - Jupigo

Nejvyšší horou Jizerských hor nedaleko Liberce je Ještěd. Dosahuje výšky 1012 m n. m. Původně byl na vrcholu Ještědu umístěn velký kříž, o kterém jsou zápisy z roku 1737. Nyní se na vrcholu nachází velmi známý televizní vysílač. V dolní části vysílače je umístěn hotel a restaurace. Na vrchol Ještědu vede lanovka a po celém svahu je vybudovaná sjezdovka.

3. Rozhledna Ještěd (Rozhledna)Odvážný architekt a jedna neobyčejná hora - Ještěd rozhledna - Jupigo

 

 Ubytování v okolí výletu – ZOBRAZIT NA MAPĚ