Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací pro mnoho Čechů. Většina lidí tam jezdí v létě, aby strávilo krásný čas na horkých plážích. Ale nepodceňujte ani sílu ostatních ročních období! Chorvatsko je úžasné i na jaře nebo na podzim. Pokud jsme vzbudili vaši zvědavost, pak si přečtěte náš článek počasí Chorvatsko. Přesto počítejte s tím, že přehled je jen orientační, protože se teploty liší na ostrovech a na pevnině. 

Jaro v Chorvatsku

Jaro je v Chorvatsku doslova magické. V moři se sice vykoupete až na konci sezóny, ale celá země se promění v jednu velkou zahradu. Všechno ožije duhovými barvami, zpěv ptáků vám každé ráno vykouzlí úsměv na tváři a čistý vzduch hladí na plicích i na duši. Koncem května již začíná turistická sezóna, protože moře se dostává na příjemných 18 °C.

Průměrné teploty:

Březen 3-11 °C

Duben 8-17 °C

Květen 12-21 °C

Chorvatsko

Léto v Chorvatsku

Červnem začíná letní sezóna, a pokud se nechcete jen povalovat na pláži, tohle je ideální měsíc. Přestože v následujích měsících se teploty přehoupnou přes 30 °C, díky suchému klimatu a lehkému vánku se tolik nezapotíte. Při pobřeží přes léto téměř neprší, ale v centrálním Chorvatsku vás nějaký deštík může zasáhnout. I když se teploty trochu liší na ostrovech a na pevnině, prohlédněte si následující přehled.

Průměrné teploty:

Červen 15-25 °C

Červenec 17-30+ °C

Srpen 16-30+ °C

Chorvatsko

Podzim v Chorvatsku

Na podzim se v Chorvatsku dočkáte velmi teplých dní, pokud nebudete v horských oblastech. Obzvláště září je nazýváno “sametovým létem”, protože si můžete užít teplého moře, jemného slunce, nekonečně azurové oblohy a spousty přímořských aktivit. Ale pozor, může se vám stát, že zmoknete.

Průměrné teploty:

Září 13-25+ °C

Říjen 8-15+ °C

Listopad 4-10 °C

Chorvatsko

Zima v Chorvatsku

Zima je u pobřeží poměrně teplá během dne, ale během noci může klesnout až k bodu mrazu. V centrálním Chorvatsku je ale mnohem chladněji, a běžné jsou časté přeháňky. V horských oblastech také často sněží, proto si v zimě můžete užít lyžařských sjezdovek.

Průměrné teploty:

Prosinec 0-4 °C

Leden -2-(+3)°C

Únor -1-(+5)°C

Chorvatsko

Ceny v Chorvatsku

Pokud vás zajímají ceny v Chorvatsku – potraviny, restaurace a pohonné hmoty, podívejte se na náš článek zde.

restaurace

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Počasí Chorvatsko