18,5 km  6 míst

Turistická místa ve výletní trase: Žižkovský vysílač, Národní technické muzeum, Průmyslový palác, Stará čistírna odpadních vod, Muzeum městské hromadné dopravy, Exkurze Letiště Václava Havla Praha

Detail výletu + výletní trasa na interaktivní mapě – ZOBRAZIT

 

1. Žižkovský vysílač (Rozhledna, Věž)Praha technická - Žižkovský vysílač - Jupigo

Žižkovský vysílač (Tower Park Praha) je s výškou 216 metrů nejvyšší stavbou v Praze. Je tvořena třemi válcovými ocelovými tubusy, které přechází do anténního nástavce. Na věži je umístěno 10 obřích soch miminek od kontroverzního českého umělce Davida Černého. Ve výšce 93 metrů je instalována vyhlídková plošina s kruhovým výhledem na město. Nachází se zde i restaurace s tradiční českou kuchyní a ubytovací zařízení. Stavba se pravidelně umisťuje v žebříčku nejošklivějších staveb světa.

2. Národní technické muzeum (Muzeum)Praha technická - Národní technické muzeum - Jupigo

Národní technické muzeum bylo založeno na počátku 20. století a dodnes je největší českou institucí, která se specializuje na exponáty technického charakteru. Nachází se zde expozice Měření času, Technika hrou, Chemie kolem nás, hutnictví, tiskařství, architektury či atraktivní expozice televizního studia. Z množství vystavených exponátů zaujme například první československý automobil z konce 19. století, unikátní letoun Kašpar, který vykonal první dálkový let v dějinách českého letectví.

3. Průmyslový palác (Palác)Praha technická - Průmyslový palác - Jupigo

Průmyslový palác je dominantní prosklenou stavbou pražského výstaviště, která byla postavena ve stylu historismu na konci 19. století podle návrhu českého architekta Bedřicha Münzbergera. Průčelí tvoří majestátní portál se sochami českých velikánů. V roce 2008 zachvátil palác zničující požár dosud neznámého původu, kvůli kterému se propadlo celé levé křídlo budovy. Prostory jsou využívány tradičně k výstavním účelům, ale i k dalším kulturně-společenským akcím.

4. Stará čistírna odpadních vod (Muzeum)Praha technická - Stará čistírna odpadních vod - Jupigo

Stará čistírna odpadních vod je průmyslový objekt pocházející z počátku 20. století. Svému účelu sloužila do 80. let 20. století, dnes funguje jako muzeum pořádající prohlídky podzemní technologie čištění odpadních vod a parní strojovny a kotelny. Expozici doplňují kopie původních plánů a historické fotografie z počátku výstavby čistírny.

5. Muzeum městské hromadné dopravy (Muzeum)Praha technická - Muzeum městské hromadné dopravy - Jupigo

Muzeum městské hromadné dopravy bylo založeno v roce 1993 a nabízí jedinečnou sbírku památek z historie hromadné dopravy. Obsahuje asi 40 historických vozidel a řadu modelů, fotografií, dokumentů, jízdenek či plánů. Nachází se zde například i historická tramvaj z druhé světové války zajímavá především tím, že v rámci protiletecké ochrany má zatemněná okna. Muzeum je přístupné pouze v sezóně a to o sobotách a nedělích.

6. Exkurze Letiště Václava Havla Praha (Muzeum)Praha technická - Exkurze Letiště Václava Havla Praha - Jupigo

Letiště Václava Havla Praha je veřejné mezinárodní letiště nacházející se v severozápadní části hlavního města. V rámci exkurze máte jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí chodu největšího letiště v České republice i jednotlivých profesí. Zahrnuje například prohlídku terminálů, salonků pro cestující business třídy a VIP cestující, záchranné požární stanice či hangáru. Na začátku exkurze projdou návštěvníci, stejně jako před odletem, bezpečnostní kontrolou. Exkurzi je nutné předem online zarezervovat.

 

 Ubytování Praha – ZOBRAZIT NA MAPĚ