Café Fara je projekt, který z nápadu vytvořit útulnou kavárničku pro sousedy, vytvořil široce vyhledávanou kavárnu (jejíž součástí je i restaurace), která je velmi oblíbená a vysoce uznávaná. Malebný areál zachoval všechny náležitosti původní fary, i když prošel rekonstrukcí. 

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Malebný barokní areál fary

Věhlasný areál se skládá z podlouhlého dvora, nad nímž se hrdě tyčí půvabný ořechový strom. Dvůr je obklopen barokní farou, dřevěnou stodolou, původní školou a sallou terrenou se sklepem a zahradou. Jakmile do objektu vkročíte, zalije vás neskonalá pohoda a vzrušené očekávání.

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Speciální kávová směs pro tu vůbec nejlepší kávu 

Stylová kavárna je skutečně poctou svého jména. Místní káva se vyrábí z vlastní kávové směsi Arabica – ta obsahuje kávu z Brazílie, Etiopie a Indie. Ze svého hrnečku ucítíte aroma lískových oříšků a vůni čokolády, pečené broskve a lehký dotek citronu.

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Vždy ochutnáte něco nového

Pokud budete mít chuť něco zakousnout, pak si dejte nějakou dobrotu z místní kuchyně. Vynikající jídlo využívá plody pohostinné Pálavy pro přípravu pokrm, proto se menu každé dva měsíce obměňuje – vždy ochutnáte něco nového!

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Na Moravě mají i fary sklípek

Víte, že na Moravě i fary mají vinný sklípek? Oblouková stavba s výhledem do zahrady je skutečně impozantní. Přímo před vchodem do sklípku je dřevěná terasa s posezením, kde se můžete oddávat dennímu snění.

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Knihovna s gurmánskými knihami

Na Faře mají knihovničku, kde můžete strávit nějaký čas s šálkem kávy. Většina knih se zaobírá tématy kávy, čajů, čokolády nebo jídla. Dozvíte se něco zajímavého, a k tomu ještě můžete využít knihovnu, která je útulná a voní dřevem i bylinami.

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Grill budka s fantastickým výhledem

Café Fara je obklopena vinicemi a zahradami. Na jedné z místních vinic najdete grill budku, kde vám může obsluha ugrilovat nějakou místní dobrotu. Grill budka se  navíc pyšní skvělým výhledem na zříceninu Děvičky a Novomlýnské nádrže.

Zdroj: Instagram, Autor: cafe_fara

Restaurace a Café Fara na mapě

Oficiální web