Slovácký rok to je skutečná velkolepá podívaná! Jen jednou za 4 roky zažijte největší přehlídku lidových zvyků, pestrobarevných krojů, tradičních řemesel a nabitých programů pro děti. Tuhle zábavu byste si skutečně neměli nechat ujít! A na co všechno se můžete těšit?

slovácký rok
Zdroj: MÚ Kyjov, Autor: Josef Tymonek

4 dny plné vzrušení a radosti!

Můžeme vám garantovat, že 20. ročník bude skutečně plný nezapomenutelných zážitků! Dobré víno, pestrý program, zvučný zpěv, tradiční kroje, řemesla a fantastická zábava pro malé i velké. Jen jednou za 4 roky můžete zažít tyto dny plné vzrušení! Rozhodně si nenechte ujít věhlasnou jízdu králů!

slovácký rok
Zdroj: Sl. rok

Dech beroucí podívaná!

Láska, tanec, radost a dech beroucí podívaná. Dojemné i zábavné! Slovácký rok obvykle navštíví až 30 tisíc lidí z Česka i ze zahraničí. Okoštujte i vy tu úžasnou atmosféru nabitou energií! Dojeďte i s dětmi, čeká je tady plno zábavy – KOUKNĚTE!

slovácký rok
Zdroj: Sl. rok

Roztančené náměstí, čarovné tóny houslí i cimbálu…

Festival je skutečně veselá podívaná na nadšené lidi, kteří si užívají svůj festival. Čeká vás nabitý program, který zahrnuje nejrůznější představení, sborový zpěv a tradiční muziku. Přestože ale mají slovácké písně veselou notu, cítíte z nich určitý smutek, který provázel místní obyvatele jejich nesnadným životem. Podívejte se i na Jarmark a okoštujte voňavé MŇAMKY!

slovácký rok
Zdroj: MÚ Kyjov, Autor: Josef Tymonek

Slovácký rok 15 – 18.8.2019

Prožijete fantastický víkend, kdy tradice ožijí a ulice Kyjova jsou jich prostě plné. Absorbujte tuhle neobyčejnou atmosféru – budete se cítit, jako byste to tu znali odjakživa. Ať vám nic neuteče! Koukněte na Facebook Slovácký rok!

slovácký rok

Slovácký rok | Co rozhodně nezmeškat

Pokud vyrazíte na tento festival, určitě nebudete toho litovat! Zažijete úžasnou atmosféru, uvidíte průvod čítající 3500 krojovaných a potěšíte i vaše ratolesti, které se tady do sytosti vydovádí. Chcete vědět víc o Slováckém roce? Pak mrkněte do našeho tipu 4 dny zážitků, na které nezapomenete do konce svého života!

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Slovácký rok v Kyjově 2019