Chystáte se na dovolenou na Slovensko nebo jím budete projíždět? Nezapomeňte se na to dobře připravit, abyste v závěru nebyli o pár set euro chudší! Slovenská dálniční známka je nutností na určitých silničních úsecích a kontrole rozhodně neujedete. Proto si přečtěte následující článek, abyste byli na všechno připraveni. 

Budete dálniční známku vůbec potřebovat?

Pokud si nejste jisti, zda budete dálniční známku vůbec potřebovat, máme pro vás malý tip. Pro rok 2018 se slovenská dálniční známka vztahuje zhruba na 622 kilometrů dálnic, a to konkrétně na dálnice D1, D2, D3 a D4. Do tohoto výčtu se řadí rovněž několik rychlostních silnic a to R1, R2, R4 a R6. Pokud si stále nejste jisti, podívejte se na přesný výčet dálnic a zpoplatněných kilometrů, které jsou pro lepší orientaci zobrazeny i na mapě. Všechno najdete na stránkách zde.

dálnice

 

Ceny slovenských dálničních známek pro rok 2018

Slovenská dálniční známka se odvíjí od typu vozidla a doby platnosti známky. Vyberte si z 10 dnů, jednoho měsíce nebo roku. Vozidla se dělí dle váhy – pod/nad 3,5t a přívěsy. Připravili jsme pro vás přehlednou tabulku, podle které hned poznáte, kolik vás vámi vybraná dálniční známky bude stát.

Slovenská dálniční známka cena

Kde si dálniční známku koupit?

Dálniční známky na Slovensku mají elektronickou podobu. Můžete si tudíž známku s předstihem zakoupit z pohodlí vašeho domova ještě před odjezdem. Na internetovém portálu si vyberete vámi požadovanou dálniční známku a zaplatíte ji platební kartou. Po zaplacení obdržíte doklad, na kterém budou mimo jiné veškeré informace o vašem vozidlu. Na internetový portál se můžete podívat zde.

mýtné

Je možné platit za známku i hotovosti?

Ano, stále existují místa, kde můžete za známku zaplatit v hotovosti. Existuje síť ochodních míst, kde si ji můžete stále pořídit – a to převážně v automatech na hraničních přechodech nebo benzínových pumpách.

dálniční kontrola

Zajímají vás i dálniční známky v jiných státech?

Pokud vás zajímají detaily ohledně dálničních známek i v dalších zemích, podívejte se do článku Dálniční známka 2018.

Milujeme cestování a překrásná místa 

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigo a rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Slovenská dálniční známka