19 km  4 místa

Turistická místa ve výletní trase: Hrad Šaunštejn, Divoká soutěska, Pravčická brána, Větrný mlýn v Janově

Detail výletu + výletní trasa na interaktivní mapě – ZOBRAZIT
TOP Českého Švýcarska - Mapa - Jupigo

 

1. Hrad ŠaunštejnTOP Českého Švýcarska - Hrad Šaunštejn - Jupigo

Hrad Šaunštejn je dnes již zřícenina původního skalního hradu pocházejícího pravděpodobně z konce 14. století. V minulosti mu bylo přezdíváno i Loupežnický hrad, protože svou polohou byl ideálním útočištěm k loupežným nájezdům. Do dnešní doby se zachovaly ve skále vytesané prostory sloužící pravděpodobně jako vězení či skladiště.

2. Divoká soutěskaTOP Českého Švýcarska - Divoká soutěska - Jupigo

Divokou soutěska je součástí dalších soutěsek, které se ukrývají na řece Kamenici. Velkým lákadlem a nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky Hřenska, Českého Švýcarska je projížďka na pramicích po řece, kde vás převozník proveze mezi úchvatnými strmými skalami tyčící se nad vámi do výšky 50-90m a ukáže vám zajímavé zkamenělé obyvatele, které příroda vytvořila.

3. Pravčická bránaTOP Českého Švýcarska - Pravčická brána - Jupigo

Pravčická brána patří mezi jednu z největších přirozených skalních bran v Evropě. Rozpětí oblouku dosahuje asi 15 metrů, výška brány je až 16 metrů. Od Pravčické brány se mimo jiné naskýtá krásný výhled do blízkého i dalekého okolí. K bráně neodmyslitelně patří také nedaleký výletní zámeček Sokolí hnízdo se stylovou restaurací.

4. Větrný mlýn v JanověTOP Českého Švýcarska - Větrný mlýn v Janově - Jupigo

Větrný mlýn Janov stojí v Janově na okraji rybníčku. Kolem mlýna vedou turistické značky. Postaven byl pravděpodobně roku 1844 sedlákem Antonem Richterem z pískovcových kvádrů. Dříve stál na holém prostranství, dnes je obklopen lesem. Mlýn patří mezi kulturní památky, není ale přístupný veřejnosti. Slouží k soukromým účelům a je přizpůsoben k bydlení.

 

 České Švýcarsko ubytování – ZOBRAZIT NA MAPĚ