K Moravskému Toskánsku prastaré tradice prostě patří! Je krásné vidět region, kde je stále kladen důraz na kulturní dědictví – nikdy bychom totiž neměli zapomenout, odkud pocházíme. V Moravském Toskánsku se díky tradicím na chviličku rozzáří svět – barevné kroje, jarmarky, dusot koní, zpěv a tanec, spousta jídla a vynikajícího pití. 

tradice Slovácký rok
Zdroj: MÚ Kyjov, Autor: Josef Tymonek

I když jsou různí, patří k sobě – Slovácký rok

Slovácký rok, Kyjov, Jižní Morava

Slovácký rok je největší folklorní událost, která se opakuje jen jednou za 4 roky. A je to skutečně velkolepá podívaná. 40 obcí z regionu zde prezentuje svou kulturou a zvyky. Uvidíte krojovaný průvod, v němž jdou zástupci všech obcí. Na náměstí se staví májka a uvidíte také slavnou Jízdu králů. To vše na pozadí tradičního jarmarku, ukázek řemesel a bohatého doprovodného programu. Co všechno vás čeká na Slováckém roku

tradice jízda králů
Zdroj: MÚ Kyjov, Autor: Zdeněk Fiamoli

Všichni ochraňujte krále – Jízda králů

Moravské Toskánsko, Jižní Morava

Jízda králů se stále dodržuje na několika vesnicích na jižní Moravě, a jednou z nich jsou i Skoronice. Skupina mladých mužů v tradičních krojích na vystrojených koních představuje královu družinu. Král je mladý chlapec, tradičně oděn v ženském kroji a s růží v ústech. Družina vybírá dary pro krále a ochraňuje jej, zatímco její členové mají připravené glosy pro pobavení diváků. Je to skutečně neobyčejný zážitek.

tradice Slovácký rok
Zdroj: MÚ Kyjov, Autor: Josef Tymonek

Ty nejlepší akce v regionu | Tradice a akce

Moravské Toskánsko, Jižní Morava

Moravské Toskánsko je jedno z míst, kde se na tradice ještě dbá. Úchvatný folklór a barevné tradice vás nechají stát v úžasu. Pokud skutečně chcete pochopit podstatu tohoto regionu? Jupněte ZDE a koukněte, co musíte aspoň jednou zažít! 

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku. Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Tradice Moravské Toskánsko