Moravský Krumlov je město zasazené přímo v meandrech řeky Rokytné. Co byste na výletě neměli zmeškat? Rozhodně si vyhraďte čas na zámek a zámecký park, který stojí za čas i pozornost. Toto vinařské město má ve znaku sv. Floriána a my vám ukážeme výlet, terý vás tudy bez okolků provede. 

Výlet 1,79 km, 4 místa

moravský krumlov
Zdroj: Instagram, Autor: petasinstagram

Moravský Krumlov | Zámecký park s mostem přes prospast

Zámecký park Moravský Krumlov se rozkládá na úctyhodných 12 hektarech a je domovem spousty vzácných stromů. Anglický zámecký park je skutečná potěcha pro oko – tesané sochy, rybníčky se zlatými rybkami. V parku je propast, přes kterou se klene dlouhý most.  Zastavte se na chviličku a vychutnávejte opojnou atmosféru tohoto pokojného místa.

Foto: | Autor:RomanM82 | Licence:CC BY-SA 4.0 | Černý tunel

Moravský Krumlov | Černý tunel přes zámecký příkop

Černý tunel kdysi vedl skrze zámecký příkop – příkop byl zasypán, ale tento 80 metrový tunel zde zůstal. Přímo srze tunel vedou turistické trasy, proto ho při návštěvě Moravského Krumlova určitě nemůžete minout.

Nádherný zámek, který hostíval slavné osobnosti své doby

Zámek Moravský Krumlov býval původně hradem, a byl přestavěn na zámek až v 17. století. Svého času na zámku působil světoznámý lékař Paracelsus. Zámek je ve vynikajícím stavu, proto si jeho návštěvu dozajista užijete. Projděte se klenutými chodbami a nezapomeňte navštívit také zámecký park. Klid a pokoj je zde na každém kroku, a proto návštěva zámku určitě prozáří váš den.

moravský krumlov
Zdroj: Instagram, Autor: pavel_jmeno_me

Kaple patrona Moravského Krumlova

Kaple sv. Floriána je jednou z dominant města Moravský Krumlov. Samotný Florián je patronem města, proto ho můžete najít na více stavbách. Kaple měla původně 5 věží, ale dochovaly se jenom 4. Pokud si chcete kapli prohlédnout v nejlepším světle, pak by to mělo být během poutě sv. Floriána začátkem května. Tímto místem jsme dokončili procházku za kapličkou, a doufáme, že jste si výlet užili.

Přečtěte si také: Svatý kopeček je kouzelné místo, které vám dá nadhled a dobije baterky.

Moravský Krumlov