Nádherná okružní trasa, která vznikla spojením jedinečných turistických míst v okolí Špindlerova Mlýna. Vyrazte přímo ze srdce města Špindlerův Mlýn, trasa vás dovede až k pramenu řeky Labe. Jakmile si odpočinete na Labské boudě, můžete vyrazit zpět do Špindlu podél řeky Labe a po cestě obdivovat její vodopády.

bílý most
Foto: | Autor:cs:ŠJů | Licence:CC-BY-SA-3.0

Symbol Špindlerova Mlýna

První zastávkou ve výletu je Bílý most ve městě Špindlerův Mlýn, vedoucí přes řeku Labe. Most představuje symbol celého města a také zde začíná Harrachovská cesta.

Šup nahoru lanovkou

Medvědín je hora v Západním Českém hřbetu a druhá zastávka v našem výletu. Pokud si chcete udělat hezký den, vyjeďte na vrchol lanovkou a kochejte se výhledy v okolí.

Špindlerův mlýn a okolí | Výhled do údolí Labe a na Sněžku

Z Medvědína to vezměte přes Zlaté návrší, abyste nevynechali Šmídovu vyhlídku. Uvidíte údolí Labe, pohraničí a při dobré viditelnosti dokonce i Sněžku.

špindlerův mlýn a okolí
Zdroj: Instagram, Autor: petrasosnova

Ušlechtilý čin lidskosti

Čtvrtým místem ve výletu je Vrbatova bouda, kterou najdete na hřebenech Krkonoš. Vrbata obětoval na počátku 20. století život pro svého přítele Hanče, který se jako závodník na lyžích ztratil ve vánici. Vrbata dal Hančovi svůj kabát ve snaze udržet ho v teple, ale neúprosné řádění počasí nepřežil ani jeden z nich.

Špindlerův mlýn a okolí | Vyhlídka po širokém okolí

Ambrožovu boudu najdete na cestě mezi Vrbatovou a Labskou boudou. Výhled vám zaručeně vezme dech.

Symbolický pramen Labe

Pramen Labe na Labské louce je zastávka číslo 6. Je to jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Krkonoších a proto byste ho také neměli vynechat.

Legendární Labská bouda

Poblíž pramene Labe najdete hotel Labská bouda. Je zasazen do velmi atraktivního prostředí a v zimě slouží jako orientační prvek.

špindlerův mlýn a okolí
Zdroj: Instagram, Autor: vite.kdo.cekal

Špindlerův mlýn a okolí | Romantický vodopád na úbočí skal

A u Labské boudy ještě chvilku zůstaneme. Přímo pod ní totiž do Labské rokle padá Labský vodopád, na nějž navazují kamenité peřeje.

Vodopády, kam se podíváš

Vodopády má každý rád, proto navštívíme ještě tři. Cestou se můžete podívat na Pudlavský vodopád, Malý Labský vodopád a Medvědínský vodopád. Skvělé zakončení výletu, nemyslíte?

Přečtěte si také: Hrad Svojanov, který je opředen děsivými legendami a kde sídlí negativní energie.

Špindlerův mlýn