Západní Čechy jsou oblíbenou turistickou destinací… Proč? Každý si tam najde kousek něčeho, co zahřeje jeho srdce. Nenechte si ujít výlety západní Čechy, protože byste rozhodně neměli minout

výlety západní čechy
Zdroj: Instagram, Autor: frajbor

Zázračná Andělská hora, kde působí pozitivní energie

Andělská hora je zříceninou hradu nad stejnojmenným městem. Zajímavostí je, že zde prý působí velmi silná pozitivní energie, která ulevuje lidem s depresemi, bolestmi hlavy i jinými nemocemi. Zajděte tam a uvidíte!

♥ Jedno ze 70 míst na SVĚTĚ s nejvíce pozitivní energií

liborstepan, Instagram

Vyslechněte Zpívající fontánu | Výlety západní Čechy

Hamelika je rozhledna poblíž Mariánských lázní, která vám pomůže pohlédnout na slavné městečko z jiné perspektivy. Mimo jejího působivého vzhledu se můžete těšit, že večer zaslechnete dokonce i Zpívající fontánu.

♥ Místo, které musíte CÍTIT!

výlety západní čechy
Zdroj: Instagram, Autor: bernhardstoss

Už jste slyšeli o Soos?

Soos je přírodní rezervace, která připomíná fantaskní měsíční krajinu. Největší zajímavostí je vyvěrání minerálních pramenů a bahenní sopky, které probublávají, když procházíte kolem nich.

♥ Tohle prostě musíte vidět, skutečný UNIKÁT!

dominik_sevcik, Instagram

Poznáváte tuto slavnou zříceninu?

Aby ne! Tento romantický hrad určitě poznáváte jako sídlo krále Brambase z pohádky Z pekla štěstí… Je skutečně obestřen tajemstvím!

♥ Chcete znát nějaké místní legendu o BÍLÉ PANÍ Guttě?

výlety západní čechy
Zdroj: Instagram, Autor: houlikt

Tohle jezírko obsahuje kyselinu sírovou!

Hromnické jezírko je skutečně zajímavým přírodním úkazem… Nepřežije v něm žádný organismus, protože obsahuje slabou koncentraci kyseliny sírové!

♥ Udělejte si opravdu speciální VÝLET!

Zdroj: Instagram, Autor: czechrepublicofficial

Zkaměnělý svatební průvod s hromadou legend

Zajímavý skalní útvar, který připomíná zkamenělý svatební průvod, jenž proklel ďábel i vodní víla… Chcete vědět víc?

♥ Přečtěte si, co SE SVATEBČANŮM stalo!

výlety západní čechy
Zdroj: Instagram, Autor: sasha_weiss_and_milla

Do lázeňského trojúhelníku

Františkovy lázně jsou součástí známého lázeňského trojúhelníku,který se nachází v západních Čechách. Celé město je protkáno historickými budovami, proto se vám tam bude určitě líbit. Koupele a minerální prameny už jsou jen třešničkou na dortu.

Hrad Loket umístěný na vysokém srázu

Hrad Loket je jedním z míst, které byste neměli na svých toulkách Západočeským krajem minout. Zajímavostí je, že hrad působil svého času jako krajská věznice. Na hrad je velmi impozantní pohled ve dne, ale ještě mnohem více v noci.

výlety západní čechy

Výlety západní Čechy | Český les nesmíte minout

CHKO Český les je unikátní přírodní oblast, kde si můžete všimnout unikátních přírodních společenstev. Nadechněte se čerstvého vzduchu a potěšte se pohledem na tu přírodní nádheru ve své čisté a krásné podstatě.

greatspass.eu, Instagram

Na nejdelší promenádu v ČR

Karlovy Vary jsou dech beroucím lázeňským městem, které se pyšní nejdelší promenádou v ČR. Jednou z dalších oblíbených atrakcí je Zpívající fontána, která hraje každou lichou hodinu. A potom ty altány, parky a překrásné stavby… Kdo by odolal?

výlety západní čechy
Al.trcka, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Výlety západní Čechy | Zámek s neobvyklým jménem

Zámek Kozel je zajímavý nejen svým jménem. Jde o lovecký zámek, který má široký půdorys a velmi majestátně se rozpíná v krajině. Však se podívejte, nechtěli byste si sem udělat výlet?

Výlety západní Čechy