Západní Čechy jsou oblíbenou turistickou destinací… Proč? Každý si tam najde kousek něčeho, co zahřeje jeho srdce. Nenechte si ujít výlety západní Čechy, protože byste rozhodně neměli minout

sokorund, Instagram

Zázračná Andělská hora, kde působí pozitivní energie

Andělská hora je zříceninou hradu nad stejnojmenným městem. Zajímavostí je, že zde prý působí velmi silná pozitivní energie, která ulevuje lidem s depresemi, bolestmi hlavy i jinými nemocemi. Zajděte tam a uvidíte!

Do lázeňského trojúhelníku

Františkovy lázně jsou součástí známého lázeňského trojúhelníku,který se nachází v západních Čechách. Celé město je protkáno historickými budovami, proto se vám tam bude určitě líbit. Koupele a minerální prameny už jsou jen třešničkou na dortu.

výlety západní čechy
macekmacek, Instagram

Výlety západní Čechy | Vyslechněte Zpívající fontánu

Hamelika je rozhledna poblíž Mariánských lázní, která vám pomůže pohlédnout na slavné městečko z jiné perspektivy. Mimo jejího působivého vzhledu se můžete těšit, že večer zaslechnete dokonce i Zpívající fontánu. Co by vás na tomto místě mělo zajímat?

výlety západní čechy

Hrad Loket umístěný na vysokém srázu

Hrad Loket je jedním z míst, které byste neměli na svých toulkách Západočeským krajem minout. Zajímavostí je, že hrad působil svého času jako krajská věznice. Na hrad je velmi impozantní pohled ve dne, ale ještě mnohem více v noci.

Výlety západní Čechy | Český les nesmíte minout

CHKO Český les je unikátní přírodní oblast, kde si můžete všimnout unikátních přírodních společenstev. Nadechněte se čerstvého vzduchu a potěšte se pohledem na tu přírodní nádheru ve své čisté a krásné podstatě.

výlety západní čechy
greatspas.eu, Instagram

Na nejdelší promenádu v ČR

Karlovy Vary jsou dech beroucím lázeňským městem, které se pyšní nejdelší promenádou v ČR. Jednou z dalších oblíbených atrakcí je Zpívající fontána, která hraje každou lichou hodinu. A potom ty altány, parky a překrásné stavby… Kdo by odolal?

Al.trcka, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Výlety západní Čechy | Zámek s neobvyklým jménem

Zámek Kozel je zajímavý nejen svým jménem. Jde o lovecký zámek, který má široký půdorys a velmi majestátně se rozpíná v krajině. Však se podívejte, nechtěli byste si sem udělat výlet?

výlety západní čechy
Zdroj: Instagram, Autor: bernhardstoss

Už jste slyšeli o Soos?

Soos je přírodní rezervace, která připomíná fantaskní měsíční krajinu. Největší zajímavostí je vyvěrání minerálních pramenů a bahenní sopky, které probublávají, když procházíte kolem nich. Je to opravdu jedinečná podívaná, kterou jen tak někde neuvidíte.

Výlety západní Čechy