Plánujete, kam na výlet s dětmi v Praze? Pak by vaší první volbou měla být zvířátka! Provedeme vás po tajemných dnech mořského světa, kde budete moci vidět roztomilá i děsivá zvířata, která brázdí vlny moří a oceánů. A potom byste měli vyrazot do Tróje, která je nepochybně nejkrásnější zoo u nás… Obujte dětem botičky, vyrážíme za zvířátky. 

Zdroj: Instagram, Autor: verca.verunka

Mořský svět

ZOO Mořský svět v Praze nabízí možnost zhlédnutí unikátních mořských živočichů v mnohých akváriích. Tato stálá expozice byla otevřena roku 2002 a stále se rozšiřuje. V Mořském světě je také největší nádrž na území České republiky s celkovým objemem 100 000 litrů. Interiér je vyzdobený nástěnnými malbami. Akvárium je návštěvníkům otevřeno denně, celoročně – skvělý tip, kam na výlet s dětmi.

Zdroj: Instagram, Autor: prstem_po_mape

V akváriu bydlí živočichové z celého světa – krásné i masožravé lidi, žraloci, murény, humři, krabi, hvězdice, koráli, sasanky, houby a mnoho dalšího. Velkou zajímavostí je 25 metrů dlouhá korálová jeskyně, obří sladkovodní nádrž a Bájná Atlantida. Podívejte se na trasu výletu na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: alilomograf

ZOO Praha

Zoo Praha je bezesporu nejkrásnější zoologickou zahradou u nás. Perfektně vystavěné pavilony prezentující zvířata z celého světa jsou skutečně dech beroucí. Celá republika plakala, když v Tróji během stoleté vody museli pracovníci zahrady střílet zvířata, která byla ve výbězích uvězněná vodou.

Zdroj: Instagram, Autor: jester0071

Kam na výlet s dětmi? Zoo Praha chová spoustu zvířat, podívat se zde můžete např.: Gorila nížinná, Hroch obojživelný, Lachtan jihoafrický, Lemur vari černobílý, Orangutan, Panda červená, Slon africký, Anakonda velká, Sklípkan bělopýřitý, Veleštír královský… Podívejte se na Zoo Praha na mapě.

Kam na výlet s dětmi