ŽATEC – Tip na výlet – Pivařův ráj Žatec nejen pro pivaře

Hledáte aktivity či výlety SEVERNÍ ČECHY?  Dnes máme pro vás tip na opravdovou specialitku pro malé i velké nezbedníky. Uvidíte, že Žatec je místo, které skutečně stojí za návštěvu!  

Žatec – město chmele

Výlet Žatec 6,70 km, 4 místa

Pivařův ráj v Chrámu chmele a piva. 

A tenhle výlet začíná pěkně zostra – a to rovnou v Chrámu chmele a piva v Žatci! A že budete mít o zábavu postaráno. Vyjeďte na Chmelový maják, což je vyhlídková věž s výtahem s 3D projekcí. Na něj navazuje Labyrint z chmelových žoků, venkovní chmelový orloj a klášterní zahrada s chmelicí a vinicí. Na historii chmelařského provozu se můžete podívat v Erbovní síni. Říkejte si co chcete, ale Žatec je opravdu pivařův ráj!

Jedinečný rozhled z Chmelového majáku

Pojďme se ještě zastavit u té unikátní stavby, kterou Chmelový maják bezesporu je. Maják je přímo v srdci celého areálu a na jeho vrchol se můžete dostat pomocí výtahu nebo po svých. Výtah má ovšem jedinečnou 3D projekci, představující let balónem nad Žatcem nebo výlet raketoplánem na Mléčnou dráhu a zpět do Žatce. I v noci si přijdete na své – maják je totiž osvícen a proto je dominantou celého okolí.

Největší Chmelařské muzeum na světě

A ještě na okamžik v Chrámu chmele a piva v Žatci zůstaneme, abychom nakoukli do Chmelařského muzea. Je to největší expozice svého druhu na celém světě. Dozvíte se vše o chmelu a jeho pěstování na Žatecku, seznámíte se s celým areálem a uvidíte jedinečné sbírky. Celé muzeum zabírá plochu o 4000 m², což je dozajista velmi působivé.

Rokokový zámek v chmelařské krajině

Poslední zastávka našeho výletu bude na zámku Stekník. Tento rokokový zámek je součástí krajiny, na níž se odjakživa pěstuje chmel. Za zmínku rozhodně stojí italské terasovité zahrady, které dávají místu velmi neotřelý půvab. Zámek se restauruje a proto se již budete moci podívat i dovnitř a užít si trochu výstavní fazóny.

Výlety SEVERNÍ ČECHY – Žatec

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com