Přírodní rezervace Adršpašské skály a Teplické skály se nachází v trojúhelníku obcí Adršpach, Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály. Toto místo je skutečně jedním z nejkrásnějších, které u nás najdete. Snoubí se v něm romantika i starobylé časy, které tolik viděly a tolik slyšely. 

Autor: dave.oner, Zdroj: Instagram

Adršpašské skály | Tak divoké a tak neodolatelné

V Adršpašsko-teplických skalách budete objevovat rozsáhlá skalní města, komplikované labyrinty, prolézat soutěsky, zdolávat žebříky a kamenné schody. Tahle krása není zadarmo, ale pokud dokážete překonat sami sebe, odměna vás jistě nemine.

Tajemství, které nám ještě musí zůstat skryto

V této lokalitě se rovněž nachází evropský unikát, a to komplexní labyrint podzemních prostor, nesoucí jméno Posseidon. Podzemní systém je 27 km dlouhý a jsou v něm jezera, soutěsky, skály a mnohem víc. Jeho prostory však nejsou zpřístupněny veřejnosti. Jedno tajemství, které nám ještě musí zůstat skryto.

Adršpašské skály, hrdě se tyčící k nebesům

Adršpašské skály jsou typické svými skalní útvary, které jsou v této rezervaci skutečně impozantní. Budete možná jen stát, pozorovat vrcholy a čekat, až se na nich se v nich zableskne slunce. Mezi nejvyšší místní skály patří Supí skály a Čáp. Možná, že si při jejich pozorování dokonce vzpomenete, že jste je viděli ve filmu Letopisy Narnie.

adršpašské skály
Autor: peipriis_shotz, Zdroj: Instagram

S převozníkem na druhý břeh

Za pozornost rozhodně stojí i Adršpašské jezírko, které je známé svou křišťálově průzračnou vodou. Právem se mu proto říká nejkrásnější skalní jezírko v ČR. Na břehu jezírka vyčnívají menší skály, které vám dodají pocit bezpečí a pokoje. A můžete se svézt na pramici, ať už sami anebo s vtipným převozníkem.

Adršpašské skály | Poznali jste skály podle jmen?

Pokud navštívíte Adršpašské skály neo ty teplické, nepřestanete žasnout celý svůj život. Pokaždé objevíte něco krásného a nového. A našli jste skály podle jejich pojmenování? V této rezervaci najdete Starostu a Starostovou, Homoli cukru, Milence, Krakonošovu Lenošku, Sloní náměstí nebo Džbán.

Zdroj: Instagram, Autor: dominiklukes

Co nevynechat v okolí?

Pokud už budete ve východních Čechách, rozhodně si nechte chvilku a navštivte romantické údolí Plakánek. Místo opředené pověstmi, kam dokonce jezdí na chatu i celebrity.

Adršpašské skály