Podívejme se na ty nejoblíbenější turistické skvosty v našem hlavním městě Praha. Je jich pochopitelně mnohem víc, ale my jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější!  

Autor foto:A.Savin/Zdroj:Wikimedia

Staroměstské náměstí, nejnavštěvovanější v Praze

Nejoblíbenějším a zároveň nejnavštěvovanějším místem v Praze je Staroměstské náměstí. Nachází se přímo v centru Starého Města a historického jádra velkoměsta vůbec. Rozkládá se na ploše více než 9000 m². A prochází tudy historicky významná královská cesta.

Autor:GiroX/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 4.0

Karlův most, nejoblíbenější turistický cíl

Druhým nejoblíbenějším místem v Praze je Karlův most, po tomto nejstarším stojícím mostě přes řeku Vltavu denně projdou tisícovky turistů, je také druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice.

Autor:Estec Co.Ltd, Prague Hotel Operator/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY 3.0

Katedrála sv. Víta

Třetí nejnavštěvovanější místo je Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Jedná se o  nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominantu Pražského hradu. Jižní věž katedrály je s výškou 96,6 m třetí nejvyšší kostelní věží v Česku.

Pražský hrad nad řekou Vltavou

V oblíbenosti čtvrtý Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky.

Autor:Carmelobayarcal/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 3.0

Staroměstský orloj se soškami apoštolů

Na pátém místě se nachází Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj jsou středověké astronomické hodiny, umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice v Praze. Orloj je poprvé doložen v listině z 9. října 1410.

Autor:Stanislav Jelen/Zdroj:Wikimedia/Licence:CC BY-SA 3.0

Onen Vyšehrad

Vyšehrad je historické hradiště a pevnost na skále nad pravým břehem řeky Vltavy ve čtvrti Vyšehrad v Praze. Na Vyšehradském hřbitově se Slavínem u kostela sv. Petra a Pavla jsou pochovány významné české osobnosti, nachází se zde i nejstarší pražská rotunda sv. Martina. Od roku 1962 je vyšehradský areál národní kulturní památkou.

Praha