Praha a ty nejkrásnější místa, představující historický odkaz a neuvěřitelnou krásu našeho hlavního města

Podívejme se na ty nejoblíbenější turistické skvosty v našem hlavním městě Praha. Je jich pochopitelně mnohem víc, ale my jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější!

Staroměstské náměstí, nejnavštěvovanější v Praze

Nejoblíbenějším a zároveň nejnavštěvovanějším místem v Praze je Staroměstské náměstí. Nachází se přímo v centru Starého Města a historického jádra velkoměsta vůbec. Rozkládá se na ploše více než 9000 m². A prochází tudy historicky významná královská cesta.

Karlův most, nejoblíbenější turistický cíl

Druhým nejoblíbenějším místem v Praze je Karlův most, po tomto nejstarším stojícím mostě přes řeku Vltavu denně projdou tisícovky turistů, je také druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice.

Katedrála sv. Víta

Třetí nejnavštěvovanější místo je Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Jedná se o  nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominantu Pražského hradu. Jižní věž katedrály je s výškou 96,6 m třetí nejvyšší kostelní věží v Česku.

Pražský hrad nad řekou Vltavou

V oblíbenosti čtvrtý Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky.

Staroměstský orloj se soškami apoštolů

Na pátém místě se nachází Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj jsou středověké astronomické hodiny, umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice v Praze. Orloj je poprvé doložen v listině z 9. října 1410.

Onen Vyšehrad

Vyšehrad je historické hradiště a pevnost na skále nad pravým břehem řeky Vltavy ve čtvrti Vyšehrad v Praze. Na Vyšehradském hřbitově se Slavínem u kostela sv. Petra a Pavla jsou pochovány významné české osobnosti, nachází se zde i nejstarší pražská rotunda sv. Martina. Od roku 1962 je vyšehradský areál národní kulturní památkou.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com