Zámek Hradec nad Moravicí – komplex s obrovským zámeckým parkem, kde jako by čas ani neexistoval

Zámek Hradec nad Moravicí je skutečně mistrovským dílem. Za pozornost stojí nejen samotný zámek, ale rozhodně i rozsáhlý lesopark. Projděte si kouzelná zákoutí 60ti hektarového areálu, který se honosí prastarými stromy, obelisky a vyhlídkami. V zámeckém parku zapomenete na strasti reality a budete se cítit plni energie. 

Výlet 1,38 km, 4 místa

Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí | Zámecký komplex nad řekou Moravicí

Náš výlet začíná v zámeckém komplexu v Hradci nad Moravicí. Zámek Hradec nad Moravicí je obrovský 136 hektarový komplex, jehož součástí je obrovský lesopark, který jen vyzývá k dlouhým procházkám a rozjímání. Rádi vám ukážeme, co všechno v tomto ohromném sídle najdete.

Bílý zámek, jež povstal z rozvalin a hostil slavné osobnosti

Nejstarší část zámku – Bílý zámek – byl postaven poté, co původní zámek kompletně shořel až do základů. Právě empírový Bílý zámek udal architektonický vzor mnohým stavbám v blízkém i širokém okolí. Zámek poté navštívily osobnosti jako Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini nebo ruský car Alexander I. Většina komplexu je nazývána Červený zámek a je novějšího data.

Prastarý lesopark s výhledy na hřebeny Jeseníků

Zámecký lesopark byl vytvořen skutečnými mistry svého oboru. Samotná krajina je citlivě upravována a zásahy lidské ruky působí velmi přirozeně. Cestičky se proplétají mezi vysokými, až 400 let starými stromy. Sem tam najdete okrasné balvany či obelisky, a z vyhlídkových bodů se rozprostírají nádherná panoramata na hřebeny Jeseníků. Přes 60 hektarů parku procházejí i naučné chodníky a turistické stezky.

Bezručova vyhlídka v růžku lesoparku

Součástí parku je i Bezručova vyhlídka. Tato plošina na 4 mohutných pilířích má 16 schodů a lavičky po svém obvodu. Otevře se vám výhled na Červený a Bílý zámek, a rovněž vyhlídka směrem k Opavě. Toto místo není ideální jako rozhledna, ale jako oáza klidu a míru funguje naprosto dokonale. Poblíž najdete vysoký kámen s nápisem Fanny Baude – tímto názvem častují vyhlídku místní.

Přečtěte si také: Záhadný kraj v okolí Rejvízu, který v rašeliništích utopil mystické prostopášné město.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com