Rakouská dálniční známka – Dálniční známka Rakousko 2018

Plánujete jet na letní dovolenou přes Rakousko? Tak pozor, abyste se nenechali nachytat na poplatcích za dálnici! Rakouská dálniční známka je nutná na spoustě dálnic a rychlostních silnic, které představují hlavní turistický tah přes zemi. Takže si raději přečtěte následující článek, abyste se vyhnuli nepříjemnostem!

Ceny dálničních známek v Rakousku

V Rakousku si musí dálniční známku pořizovat dokonce i motorkáři. Můžete si pořídit rakouskou dálniční známku na 10 dní, 2 měsíce nebo na rok. Ceny se dále liší podle váhy auta – všechny údaje naleznete v naší přehledné tabulce. Známku musíte mít před vjezdem na dálnici a musí být přilepená na skle.

Digitální rakouská dálniční známka

V rakousku si můžete koupit digitální dálniční známku, kterou budete registrovat podle SPZ svého vozidla. Pozor! Pokud známku koupíte jako spotřebitel, musíte ji koupit 18 dní s předstihem. Pokud ji však koupíte jako podnikatel, je platná okamžitě. Řekněme, že všechny systémy prostě mají nějaké mouchy. Zakoupit si ji můžete na na webu zde.

Rakouská dálniční známka za hotové

Pokud nechcete pořizovat digitální dálniční známku, stále můžete koupit papírovou verzi. Běžně je můžete koupit na hraničních přechodech, na rakouských (někdy i českých) benzínových pumpách. V Čechách ji můžete koupit v pražské centrále AUTOTURIST nebo na pobočkách ÚAMK České pošty. Kompletní seznam poboček, které dálniční známky prodávají, najdete zde.

Kde přesně budete dálniční známku potřebovat?

Zajímá vás, jaké úseky dálnic jsou vlastně zpoplatněny? Najdete je všechny zde. Nebojte se rolovat stránkou, protože tyto informace najdete až v její druhé polovině. Mimo zpoplatněných úseků dálnic tam najdete také seznam rychlostní silnic, které spadají pod povinnost dálniční známky. Také se můžete podívat na seznam míst, kde nepotřebujete dálniční známku, ale budete muset platit mýtné. Protože už se vám z toho určitě motá hlava, tak se tam radši podívejte na mapu, která vám tu hlavu rozmotá.

 

Zajímají vás i dálniční známky v jiných státech?

Pokud vás zajímají detaily ohledně dálničních známek i v dalších zemích, podívejte se do článku Dálniční známka 2018.

Milujeme cestování a překrásná místa

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigoa rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com