Zoo Praha – Údolím slonů a divokou Indonéskou džunglí

Kdo nebyl v Zoo Praha – jako by ani neexistoval! Největší zoo v ČR si jistě zaslouží vaši návštěvu. Každý občan zná tuto trojskou atrakci, která přivádí i mnoho zahraničních návštěvníků. Dozajista jste všichni měli na krajíčku, když stoletá voda zasáhla Zoo Praha a ošetřovatelé museli několik zvířat zastřelit. Ale teď už se pojďme podívat dovnitř!

(Ne)Nudné slovo úvodem

Zoo je rozdělena na 13 pavilonů a můžete objevovat přes 130 expozic. Projít skutečně celou zoo by vám mohlo zabrat mnohem více než jeden den, protože se rozkládá na 58 ha a je domovem pro více než 4000 zvířat. Zoo se ale mimo klasického chovu stará i o ohrožené druhy zvířat a pomáhá některé navracet zpátky do přírody. Podívejte se na zoo na mapě.

Údolím slonů

Stezka, která vás provede kolem údolí slonů, je navžena jako asijská vesnice a sbírka tradičních artefaktů. Ponořte se do světa domorodé kultury a užijte si výhled na veliké sloní stádo.

Mezi lvy, tygry a levharty

Pavilon šelem byl zkonstruován pro velké i malé kočkovité šelmy. Přestože ty jsou skutečně hrdými obyvateli pavilonu, dělí se o něj s rozličnými plazy – leguány, anakondami a jedovatými chřestýši. Skutečně vražedná kombinace zážitků na jednom místě. Troufnete si?

Najděte cestu labyrintem do Afriky zblízka

Afrika zblízka vám umožní poznat všechny přírodní divy Afriky – od lesů až k pouštím. Součástí expozice je sklaní labyrint a ztracené město zaváté pískem. Obyvatelé tohoto místa pocházejí výlučně z Afriky a čítají vše – od hmyzu, přes plazy až po savce. Tak směle do toho!

Pralesem Indonéské džungle

Teď je na řadě dobrodružná procházka pravou džunglí Indonésie. Primárními obyvateli tohoto místa jsou primáti, ale rozhodně uvidíte více zvířat, která z této oblasti pocházejí – ryby, obojživelníky a volně poletující ptáky.

Sledujte akrobatické řádění hrochů

Pavilon hrochů rovněž nabízí něco skutečně mimořádného! Můžete je pozorovat ve venkovních nebo vnitřních výbězích, kde jsou stěny bazénu prosklenné. Pozorovat mnohotunové svalovce, jak ladně proplouvají pod hladinou, je vážně spektakulární. Ovšem nejradši dělají to, co momentálně vidíte na fotce.

O válce s mloky

Pavilon pro velemloky čínské je poctou Karlu čapkovi a jeho válce s mloky. Tito velemloci žijí v kaskádovitých prosklenných nádržích, proto  vám neunikne jediný pohyb. Můžete tam ale pozorovat také vysoce ohrožené chřestýšovce nebo želvy dlaždicové.

V hlavní roli televizní hvězda

A rozhodně nezapomeňme zmínit pavilon goril a jeho mediálně známé obyvatele – jako samce Richarda. Mimo dospělých odchovaných goril se zde narodilo i několik mláďat.

Představili jsme vám jen maličký kousek monstrózní Zoo Praha – a na zbytek už se budete muset podívat sami!

Milujeme cestování a překrásná místa

Máte krásné fotky nebo videa z výletu, dovolené či z nějakého nádherného koutu světa? Přidejte k nim náš tag #jupigoa rádi zveřejníme i Váš příspěvek.

Zoo praha

https://www.zoopraha.cz

Zoo Praha wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zoo-Praha

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com