Kdož jsú boží bojovníci…. Navštivte jižní Čechy a Tábor, hrdé město, nesoucí odkaz neohrožených husitských bojovníků

Tábor jako husitskou baštu zná každé malé dítě. I přesto, že jejich role v naší historii není zrovna kladná – založení Tábora jim upřít nemůžeme. Stejně jako si táborští každý rok husitskou historii připomínají Táborskými setkáními, pojďme si i my oživit, co zajímavého po nich v Táboře ještě zbylo. Zajímavosti jižní Čechy.

Výlet 1,22 km, 5 míst

Jižní Čechy | Kotnov jako věž, pivovar a klub

Kotnovská vyhlídková věž je jedinou zachovanou věží stejnojmenného hradu. Kotnov byl spálen při požáru a poté byl přestavěn na pivovar. Přes den se můžete vyšplhat na věž a kochat se dalekým okolím, v noci můžete v podzemí navštívit luxusní klub s jedinečnými designovými prvky.

Husité v Táboře ožívají – muzeum a katakomby

Ale teď už rovnou k věci! Husitské muzeum v Táboře vám představí tento zajímavý kousek historie novým a interaktivním způsobem. Nebude chybět ani návštěva středověkého podzemí, kde občas dokonce i straší. Věřte, historii nemusí být vždy nudná.

Jižní Čechy | Tábor z ptačí perspektivy

Další zastávkou je Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor. Krkolomné, uznáváme… Kostel sám o sobě rozhodně stojí za návštěvu, ale určitě se vám moc bude líbit výhled ze 77 metrů vysoké věže. Celé okolí budete mít jako na dlani!

Sladké muzeum a náměstí z marcipánu

Možná už je těch lekcí z historie přece jenom moc! Proto pojďme zajít někam, kde bude atmosféra výrazně sladší. Ve třech historických domech můžete zmapovat kouzlo a taje výroby čokolády a marcipánu. Víte, jak vypadá marcipánový model náměstí? Navíc můžete využít možnost tvořivé dílny, která vám maximálně osladí život.

Jižní Čechy | Divadlo působivého zevnějšku a hluboké duše

Toulky Starým městem můžete završit v Divadle Oskara Nedbala. Divadlo pojmenované po táborském rodákovi má působivý exteriér, a to ani nemluvíme o interiéru. Velký a malý sál každoročně hostí na dvě stovky vystoupení. Prostor je také trvale využíván jako umělecká galerie.

Přečtěte si také: 27 nejlepších míst, která na cestě jižními Čechami nesmíte minout!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com