Tábor jako husitskou baštu zná každé malé dítě. I přesto, že jejich role v naší historii není zrovna kladná – založení Tábora jim upřít nemůžeme. Stejně jako si táborští každý rok husitskou historii připomínají Táborskými setkáními, pojďme si i my oživit, co zajímavého po nich v Táboře ještě zbylo. Zajímavosti jižní Čechy.  

Výlet 1,22 km, 5 míst

Zdroj: Instagram, Autor: countryczech

Kotnov jako věž, pivovar a klub

Kotnovská vyhlídková věž je jedinou zachovanou věží stejnojmenného hradu. Kotnov byl spálen při požáru a poté byl přestavěn na pivovar. Přes den se můžete vyšplhat na věž a kochat se dalekým okolím, v noci můžete v podzemí navštívit luxusní klub s jedinečnými designovými prvky. Podívejte se na výlet na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: dypak

Husité v Táboře ožívají – muzeum a katakomby

Ale teď už rovnou k věci! Husitské muzeum v Táboře vám představí tento zajímavý kousek historie novým a interaktivním způsobem. Nebude chybět ani návštěva středověkého podzemí, kde občas dokonce i straší. Věřte, historii nemusí být vždy nudná. Husitské muzeum na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: ondrah

Tábor z ptačí perspektivy

Další zastávkou je Kostel Proměnění Páně na hoře Tábor. Krkolomné, uznáváme… Kostel sám o sobě rozhodně stojí za návštěvu, ale určitě se vám moc bude líbit výhled ze 77 metrů vysoké věže. Celé okolí budete mít jako na dlani! Podívejte se na místo na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: karel.havlicek1

Sladké muzeum a náměstí z marcipánu

Možná už je těch lekcí z historie přece jenom moc! Proto pojďme zajít někam, kde bude atmosféra výrazně sladší. Ve třech historických domech můžete zmapovat kouzlo a taje výroby čokolády a marcipánu. Víte, jak vypadá marcipánový model náměstí? Navíc můžete využít možnost tvořivé dílny, která vám maximálně osladí život. Muzeum čokolády a marcipánu na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: margot.canale

Divadlo působivého zevnějšku a hluboké duše

Toulky Starým městem můžete završit v Divadle Oskara Nedbala. Divadlo pojmenované po táborském rodákovi má působivý exteriér, a to ani nemluvíme o interiéru. Velký a malý sál každoročně hostí na dvě stovky vystoupení. Prostor je také trvale využíván jako umělecká galerie. Divadlo Oskara Nedbala na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: tomaslebduska

Jižní Čechy