Dnes bychom vás rádi vzali na výlet do Slezska (okolí města Štramberk), kde na vás čeká spousta zajímavých turistických cílů. Náš výlet měří necelé 3 kilometry, tudíž ho hravě zvládnete i s dětmi. Nyní se pojďme podívat na  zastávek ve výletu, který pro vás máme připravený. 

View this post on Instagram

👫🍂🍁❤️

A post shared by Lukáš Řehák (@rezi.lukas1125) on

Štramberská trúba

Štramberská trúba jsou pozůstatky hradu Štramberk. Strážní hradní věž – neboli trúba – je symbolem kdysi slovutného hradu. Věž slouží rovněž jako rozhledna a je 40 metrů vysoká. Z vršku uvidíte nejen městečko jako na dlani, ale i Bílou horu a masiv Beskyd. Podívejte se na celý výlet na mapě.

Foto: | Autor:Gonzalo Rivero | Licence:CC BY-SA 3.0

Akvarijní rybičky, úchvatní ještěři i strašidelní pavouci

Další zastávka vykouzlí úsměv na rtech hlavně vašim dětem – každý den nemají možnost pozorovat stovky akvarijních rybiček a terarijních zvířat. Podívejte se společně na pestrobarevné rybičky, pozorujte chameleony a želvy, a pokud jste stateční, můžete obdivovat i exotické pavouky. Mini zoo Štramberk na mapě.

View this post on Instagram

#štramberk

A post shared by Zenndy YT (@zenndyyt) on

Celoživotní inspirace malíře pravěku a dobrodružství

Další zastávka je věnovaná spíše dospělým s vytříbeným smyslem pro umění – navštivte Muzeum Zdeňka Buriana. Zdeněk Burian právě zde prožil notný kus života a tvořil zde známé pravěké ilustrace. Právě jeskyně Šipka byla jeho celoživotní inspirací. Podívejte se na Muzeum Zdeňka Buriana na mapě.

Krásy lomu Kamenárka

Ale pojďme už pryč z města do přírody! Bývalý vápencový lom Kamenárka je nyní přírodní památkou, protože hostí mnoho ohrožených druhů zvířat i rostlin. Lom Kamenárka na mapě.

Lom není dost, co takhle velkolom?

A u lomů ještě chvilku zůstaneme, ale tentokrát půjdeme přímo do velkolomu! Velkolom Kotouč skutečně vypadá impozantně, takže si užijte slíbený výhled. Velkolom Kotouč na mapě.

View this post on Instagram

Díra ve skále #duchove #nevim #franzit

A post shared by Václav Beneš (@docktor.beny) on

Jeskyně s unikátními archeologickými nálezy

Poslední zastavení ve výletu je skutečně zlatý hřeb. Jeskyně Šipka je významná archeologická lokalita a navíc má velmi působivou krápníkovou výzdobu. V jeskyně Šipka dle důkazů žili lidé už před 32 tisici lety. Dalšími zajímavými nálezy byly ostatky medvěda, lva, rosomáka a dalších pravěkých zvířat. Jeskyně Šipka na mapě.

Štramberk na mapě