Okolím Štramberku, po múzách a pravěkém odkazu našich předků – Užijte si výlet i s dětmi

Dnes bychom vás rádi vzali na výlet do Slezska (okolí města Štramberk), kde na vás čeká spousta zajímavých turistických cílů. Náš výlet měří necelé 3 kilometry, tudíž ho hravě zvládnete i s dětmi. Nyní se pojďme podívat na  zastávek ve výletu, který pro vás máme připravený.

Štramberk a Štramberská trúba

Štramberská trúba jsou pozůstatky hradu Štramberk. Strážní hradní věž – neboli trúba – je symbolem kdysi slovutného hradu. Věž slouží rovněž jako rozhledna a je 40 metrů vysoká. Z vršku uvidíte nejen městečko jako na dlani, ale i Bílou horu a masiv Beskyd.

Štramberk | Akvarijní rybičky, úchvatní ještěři i strašidelní pavouci

Další zastávka vykouzlí úsměv na rtech hlavně vašim dětem – každý den nemají možnost pozorovat stovky akvarijních rybiček a terarijních zvířat. Podívejte se společně na pestrobarevné rybičky, pozorujte chameleony a želvy, a pokud jste stateční, můžete obdivovat i exotické pavouky.

Celoživotní inspirace malíře pravěku a dobrodružství

Další zastávka je věnovaná spíše dospělým s vytříbeným smyslem pro umění – navštivte Muzeum Zdeňka Buriana. Zdeněk Burian právě zde prožil notný kus života a tvořil zde známé pravěké ilustrace. Právě jeskyně Šipka byla jeho celoživotní inspirací.

Štramberk a okolí | Krásy lomu Kamenárka

Ale pojďme už pryč z města do přírody! Bývalý vápencový lom Kamenárka je nyní přírodní památkou, protože hostí mnoho ohrožených druhů zvířat i rostlin.

Lom není dost, co takhle velkolom?

A u lomů ještě chvilku zůstaneme, ale tentokrát půjdeme přímo do velkolomu! Velkolom Kotouč skutečně vypadá impozantně, takže si užijte slíbený výhled.

Jeskyně s unikátními archeologickými nálezy

Poslední zastavení ve výletu je skutečně zlatý hřeb. Jeskyně Šipka je významná archeologická lokalita a navíc má velmi působivou krápníkovou výzdobu. V jeskyně Šipka dle důkazů žili lidé už před 32 tisíci lety. Dalšími zajímavými nálezy byly ostatky medvěda, lva, rosomáka a dalších pravěkých zvířat.

Přečtěte si také: Tam, kde kladivo na čarodějnice dopadlo nejtvrději – Temný zámek Velké Losiny

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com