Lázeňské městečko a rozhledna, odkud uslyšíte zpívající fontánu

Pokud hledáte místo, kde můžete čerpat klid, krásu a možná i nějaké to zdraví, pak byste si měli udělat čas na návštěvu města Mariánské lázně. Městečko proslavené minerálními prameny, spoustou možností trávení volného času, romantickou přírodou a dalšími divy. Jako bonus vám přidáme výlet na rozhlednu, která skutečně stojí za to!

Z bažinatého údolí vyrostlo romantické městečko

O místních léčivých pramenech se toho dost vědělo už od středověku. Jak šly roky, tak v Mariánských lázních vznikl první lázeňský dům a poté samostatné město. Tam, kde bývalo bažinaté údolí, vyrostlo rozkošné městečko plné altánů, pavilonů a kolonád. I proto se do města uchylovaly slavné osobnosti jako například Johann Wolfgang Goethe nebo princ Friedrich Saský.

Mariánské Lázně – Co všechno v stojí za vidění?

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je bezpochyby Zpívající fontána, která hraje každou lichou hodinu. Fontána je symbolem Mariánských lázní, ale rozhodně je zde ještě mnoho dalšího k vidění. Hlavní kolonáda je nejdelší lázeňskou kolonádou v ČR. Za zmínku stojí i miniaturpark Bohemian nebo Městské muzeum v domě, kde pobýval již zmíněný Goethe.

Mariánské lázně | Romantická ruina fiktivního hradu

Pokud se chcete podívat na Mariánské lázně z trochu jiné perspektivy, rozhodně navštivte rozhlednu Hamelika. Nachází se na stejnojmenném vrchu byla postavena jako obraz zbytků fiktivního hradu – musíte uznat, že architektonicky vzato je stavba velice působivá. Dostanete se k ní procházkou přímo z města po červené značce.

Spočítejte schody

Věž má válcovitý hradní charakter a je vysoká 20 metrů. Dříve byl ochoz na vrchu celý otevřený, nicméně po poslední rekonstrukci byla rozhledna zastřešena. A kolik schodů budete muset vyšlapat? Zdroje se v počtu schodů rozcházejí a uvádějí, že je na Hamelice 100 – 120 schodů. Při výstupu byste tedy měli počítat, abyste zjistili, kolik jich tam vlastně je!

Kam až oko dohlédne?

Naskytne se vám pěkný výhled na Mariánské lázně, ale také na známý Slavkovský les nebo ikonickou Zelenou horu. Zajímavostí však je, že za dobrých podmínek – a zvláště večer, když je všude klid, můžete dokonce zaslechnout Zpívající fontánu.

Přečtěte si také: Andělská hora je 1 ze 70 míst s nejvíce pozitivní energií na světě! To musíte cítit!

Mariánské lázně

Oficiální web

Wikipedie Hamelika

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com