Zámek Lednice – projděte se zámeckým parkem a poznejte skutečné skvosty

Lednicko-Valtický areál je truhlicí s pokladem české země a zámek Lednice je jeho korunní klenot. Projděte se po zámku na nevynechejte ani zámecký park! Právě tam jsou všechny ty malé perličky a drahokamy, které dělají ten poklad tolik zářivý.

Výlet 6,31 km, 5 míst

Zámek Lednice v srdci Lednicko-Valtického areálu

Zámek Lednice je unikátní součástí slavného Lednicko-Valtického areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Romantické sídlo je usazeno v rozlehlém parku, který se honosí množstvím zajímavostí. Projděte se chodbami, kde si kdysi připíjela evropská šlechta na honosných večírcích.

Palmový skleník s jihoamerickými skvosty

Zámecký skleník je stavba, která vám rozhodně vezme dech. Za vlády Lichtenštejnů byly sesbírány tropické rostliny a stromy, které by mohla obdivovat evropská smetánka. Skleník je skutečně impozantní stavba, která vycházela ze vzoru průmyslové Anglie. Mezi rostlinami můžete najít i vkusná jezírka plná zlatých rybek.

O akvaduktu, který nikdy neměl potěšení z vody

Jak již bylo zmíněno, v Lednickém parku se nachází mnoho zajímavostí – jako napodobenina římského akvaduktu. I přesto, že je jeho přítomnost rozhodně esteticky krásná, není jasné, zda jím někdy protékala voda. Nicméně byste se na něj rozhodně měli podívat.

Minaret a vyhlídková věž v jednom

Minaret – čili Turecká věž – v Lednici se se svými 60 m řadí k nejvyšším stavbám tohoto druhu v Evropě. Některé z kvádrů byly těžší než 100 kg, byla to tedy těžká práce na močálovité půdě. Na jeho zdech jsou nápisy z Koránu psané v arabštině. Dnes slouží minaret hlavně jako vyhlídková věž.

Romantická zřícenina Janův hrad

Janův hrad je umělá napodobenina gotické zříceniny. I přesto byl hrad obyvatelný a sloužil jako lovecký zámeček – v interiéru můžete navštívit loveckou expozici. Janův hrad rozhodně stojí za vidění, je také naší Národní památkou.

Přečtěte si také: Kouzelný hrad, který si zamiloval i Winston Churchill.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com