Slovácký rok Kyjov 2019 – Okoštujte voňavé MŇAMKY, traduce a…

Slovácký rok Kyjov 2019 se nezadržitelně blíží! Tuhle akci byste rozhodně neměli zmeškat… Proč? Protože zažijete 4 dny bujarého veselí, barevných krojů, zábavy a dobrého jídla i pití. Slovácký rok je věnován moravským tradicím, a my se tedy dnes podíváme, na co všechno se můžete těšit.

Slovácký rok 2019 | Lidový Jarmark přesně tak, jak má být

Tradiční Jarmark je především společenská událost, kde je okukování stánků stejně tak důležité, jako sama sociální interakce. Dejte si sklenku vína nebo šťopičku, koukněte na výrobky místních prodejců a nevynechejte ani ukázky lidových řemesel. Kdy se vám poštěstí podívat se na uměleckého kováře v akci nebo zjistit, jak náročné bylo stloukat vlastní máslo. A na co dalšího se na Slováckém roku můžete těšit?

Kdo je mistrem tradiční rukodělné výroby?

I to vám ukáže Slovácký rok 2019. Titul zde bude udílen osobám, které bravurně ovládají řemeslo tradiční rukodělné výroby. Právě toto řemeslo je jedno z těch, které zaniká mnohem rychleji, než se může šířit. I v rámci ochrany kulturního dědictví bychom měli zatleskat těm, kteří se této mistrné činnosti věnují.

Slovácký rok Kyjov 2019 | KYJOVské poCITY jako živý obraz

Kombinace výstavy a živé akce? Na Slováckém roku to zvládají levou zadní! Oddejte se obrazům, které zachycují Slovácko v různých ročních obdobích, společně s tradičně vykonávanými činnostmi. Motivy na plátnech jsou doplněny živými vstoupeními, které celému aktu vdechnou neobvyklou notu a dostanou vás do kolen. I přesto, že tradiční zábava má své kouzlo, nezapomeňte, že Slovácký rok si můžete bezvadně užít i s dětmi!

Jenom tetičky správně vědí, jak na to

Medailon Tetičky vám představí poslední nositelky lidových krojů ve Svatobořicích-Mistříně. A protože tetičky si vždycky umějí poradit, ukážou vám, jak se má takový kroj správně nosit nebo jak o něj kdysi pečovávaly naše babičky. Pak už si můžete užít i zbytek programu, průvod čítající 3500 krojovaných i věhlasnou Jízdu králů.

Slovácký rok Kyjov 2019 a co rozhodně nezmeškat

Pokud vyrazíte na Slovácký rok, rozhodně nebudete toho litovat! Podívejte do našeho tipu 4 dny zážitků, na které nezapomenete do konce svého života!

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa

Slovácký rok Kyjov 2019

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com