Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta… Vynikající výlet, který vám ukáže zábavnou i tragickou stránku této oblasti

Tento výlet vám rozhodně zpestří běžný den! Užijte si den plný zábavy a neobyčejných zážitků. Navštívíte slavnou zříceninu hradu Okoř z výše zmíněné písničky a roztomilou zoologickou zahradu, kde se bude líbit zvláště vašim dětem. Ale protože život není jen veselý, výlet vás rovněž vezme k významnému památníku našich dějin, který svědčí o nebetyčné hrůze, na kterou by se nikdy nemělo zapomenout. Co tedy na cestě uvidíte?

Výlet 8,46 km, 3 místa

“A nevinní byli vinni”

Památník Lidice připomíná jednu z nejtragičtějších událostí české historie. Obec, která měla být nacisty vymazána z povrchu země, je dnes největší upomínkou hrůzy, kterou Češi prožili za 2. světové války. U památníku najdete muzeum s expozicí “A nevinní byli vinni”, společně se sousoším věnovaným dětským obětem 2. světové války. Toto místo není veselé a bezstarostné, ale přenese vás do blízkosti lidí, jež trpěli za zločin, který nikdy nespáchali.

Na den ošetřovatelem zvířat v zoo

Pokud jste vzdali pietu v Lidicích, je čas pokračovat ve veselejších částech výletu. Teď vás čekají příjemné chvíle v ZOO Zájezd, kde mají až 80 druhů exotických a domácích zvířat. Užijte si domácí atmosféru, vypravte se do místní Kontaktní zoo, projděte naučnými stezkami. Můžete se dokonce stát na den ošetřovatelem, pokud vás tam srdce táhne. Prohlédněte si expozice nebo si dejte piknik.

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta…

Pokud vás cesta nenadchne, hrad sám určitě ano – nebo spíše jeho zřícenina. Okoř je jedním z nejoblíbenějších výletních míst v celém okolí. Návštěva stojí za to obzvláště v létě, kdy se na hradě konají nejrůznější akce, festivaly, šermířská vystoupení a výpravné bitvy. Okoř a její okolí je ideální pro cyklisty s vášní pro historii, pěší turisty nebo koňáky. Projděte se po okolí, protože tady náš výlet končí.

Přečtěte si také: Křivoklát a kobky nasáklé slzami a potřísněné krví lidí, které nikdo neslyšel křičet.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com