Po stopách Zlaté stezky – Ty nejzajímavější věci, které najdete v městečku Prachatice

Prachatice jsou velmi zajímavé místo a my bychom vám prostřednictvím tohoto výletu chtěli říct více o Zlaté stezce a historii této oblasti. Ale nemějte strach, až budete předávkováni fakty, můžete si udělat vycházku po křížové cestě nebo vyšplhat na rozhlednu.

Výlet 7,04 km, 5 míst

Galerie, která vám vyrazí dech

První zastávka našeho výletu bude v Galerii Dolní Brána v Prachaticích. Dolní brána je součástí historického opevnění města, proto jsou samotné interiéry vskutku dechberoucí. Umělecká galerie na historickém pozadí působí zářivě a svěže, a přesto je v tomto prostoru jakási citlivá krása, z níž budete mít husí kůži.

Zlatá stezka a Muzeum za císaře pána

Z galerie šupky dupky rovnou do muzea. Prachatické muzeum pro vás má připravených několik expozic, které rozhodně stojí za návštěvu. Expozice o Zlaté stezce, slavné středověké obchodní cestě, která procházela Prachaticemi, má dotykový model Zlaté stezky, který vám dodá dostatek informací o tématu. Dále se můžete podívat na Muzeum za císaře pána, Prachatice pohled do minulosti a spoustu dalších zajímavostí.

Gotický kostel v Prachaticích

Kostel sv. Jakuba Staršího v Prachaticích se svou gotickou siluetou rozpíná nad městem , ale nevypadal vždy právě takto. V průběhu historie byl významně poničen dvěma požáry a musel být znovu přestavěn. Určitě vás zajme klenba hlavní lodi a nástěnné malby.

Křížová cesta na Libín

Už je čas na menší procházku, nemyslíte? V jižní části města najdete Křížovou cestu, která vede na vrch Libín. 14 kapliček je bílé omítnuto a ve výklenku mají malované obrazy na plechových deskách. Cesta vás dovede ke kapli sv. Filipa Neri.

Prachatice a Šumava z výšky

A když už jste na Libín došli, tak výlet zakončíme z výšky na rozhledně. Tato kamenná rozhledna má 27 metrů a dá se z ní spatřit jak město Prachatice, tak i velká část Šumavy. Za dobré viditelnosti dokonce i na Novohradské hory nebo Kleť. Další výlety na Šumavě!

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com