Pokud vás láká nedotčená příroda, lesy a louky, údolí, slatě či ledovcová jezera, navštivte Šumavu neboli „Zelenou střechu Evropy“. Národní park a chráněná krajinná oblast Šumava spolu s německým národním parkem Bavorský les představují největší lesní komplex ve střední Evropě.  Velká část tohoto území byla během komunistického režimu zakázaným prostorem, takže se sem dlouho nikdo nedostal. I díky tomu zde najdete nádhernou zachovanou přírodu.Kam na výlet na Šumavě - Šumava

V horské osadě Dobré Vodě u Hartmanic naleznete kromě úžasného výhledu do Pošumaví i Muzeum Šimona Adlera, památník židovského historika a rabína, který se stal obětí holocaustu v koncentračním táboře Osvětim. Naproti stojí kaplička a poutní místo kostel sv. Vintíře, od kterého pak můžete pokračovat po Vintířově stezce ke kapličce pod vrcholem hory Březník a na vrcholek kopce k Vintířově skále, z níž je pěkný rozhled do širokého údolí říčky Křemelné.

Technickou i přírodní raritou Šumavy jsou dva uměle vybudované plavební kanály pro třídění a přepravu dřeva z těžko dostupných šumavských lesů. Mezi nejnavštěvovnajěší místa Šumavy patří prameny Vltavy a ledovcová jezera, oblíbené jsou i výlety na Jezerní slať, do Boubínského pralesa a na horu zvanou Poledník.

Šumava nabídne více než přírodu

Nicméně Šumava je více než přírodou. Najdete zde i krásná města plná kultury i historických památek. Již ve středověku byla podél Zlaté stezky vystavěna města, mezi které patří např. Kašperské Hory, Vimperk, Prachatice a Český Krumlov. V průběhu historie přibylo i město Plzeň. Šumava od jak živa lákala i umělce. Mezi významné malíře, kteří se zde inspirovali nejen přírodou patřil i malíř Egon Schiele.

Lipno a stezka korunami stromů

Lipno patří mezi areály, kde se můžete vydovádět s celou rodinou. Čeká tu na vás jednak Stezka korunami stromů i lanové centrum či Aqaworld Lipno. Najdete tu Bikepark i Hopsárium. A komu by to nestačilo, může si jíz zajezdit na bobovou dráhu. V zimě Lipno nabízí svahy na lyžování nebo bruslařskou dráhu.

Archeopark Prášily aneb Jak žili Keltové

Milovníci historie jistě ocení archeologickou vesničku Prášily, která má za úkol seznamovat své návštěvníky s životem našich předků – Keltů. Najdete tu zrekonstruované skutečné nálezy a můžete si i během dvouhodinového programu vyzkoušet reálný život Keltů přesně tak, jak to bylo kdysi. Čeká na vás pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, výroba šperků, povídání o zbraních, sekání dřeva keltskou sekerou, souboje dřevěnými meči a spousta dalších aktivit přibližujícíhc dobu dávno minulou.

Ledovcové jezero s černou hladinou

Černé jezero je největším přírodním jezerem ledovcového původu v celé České republice. Rozlévá se na téměř 18 hektarech a má hloubku přibližně 40 metrů. Jezero za své jméno vděčí odrazu černé hladiny, která se tvoří v důsledku černé sedliny na dně jezera a odrazu lesů. Krom jiných tajemství a pověstí se traduje, že na dně jezera leží dokumenty, které tam potopili ustupující nacisté na konci druhé světové války.

Hrad a zámek Velhartice

Hrad a zámek Velhartice neboli hrad Buška z Velhartic pochází ze 13 století. Najdete jej nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů, ve kterém trávil mnoho času i náš slavný všestranný umělec Jan Werich. Koná se zde mnoho kulturních akcí. Děti jistě zaujme interaktivní výstava s názvem Cesta tajuplnými světy. Děti se ocitnou v době ledové, podmořském světě, pirátském karibiku a na spoustě dalších míst.

Kam na výlet – Šumava na mapě

 

BUĎME PARŤÁCI


Buďte první mezi svými přáteli, kterým se JUPÍÍÍ - GO líbí