Kam na výlet na Šumavě – Kouzelná příroda, keltský skanzen, Lipno a stezka korunami stromů

Pokud vás láká nedotčená příroda, lesy a louky, údolí, slatě či ledovcová jezera, navštivte Šumavu neboli „Zelenou střechu Evropy“. Národní park a chráněná krajinná oblast Šumava spolu s německým národním parkem Bavorský les představují největší lesní komplex ve střední Evropě.  Velká část tohoto území byla během komunistického režimu zakázaným prostorem, takže se sem dlouho nikdo nedostal. Už víte, kam na výlet?

V horské osadě Dobré Vodě u Hartmanic naleznete kromě úžasného výhledu do Pošumaví i Muzeum Šimona Adlera, památník židovského historika a rabína, který se stal obětí holocaustu v koncentračním táboře Osvětim. Naproti stojí kaplička a poutní místo kostel sv. Vintíře, od kterého pak můžete pokračovat po Vintířově stezce ke kapličce pod vrcholem hory Březník a na vrcholek kopce k Vintířově skále, z níž je pěkný rozhled do širokého údolí říčky Křemelné.

Národní park Šumava

Technickou i přírodní raritou Šumavy jsou dva uměle vybudované plavební kanály pro třídění a přepravu dřeva z těžko dostupných šumavských lesů. Kam na výlet? Mezi nejnavštěvovanější místa Šumavy patří prameny Vltavy a ledovcová jezera, oblíbené jsou i výlety na Jezerní slať, do Boubínského pralesa a na horu zvanou Poledník.

Šumava nabídne více než přírodu

Nicméně Šumava je více než přírodou. Najdete zde i krásná města plná kultury i historických památek. Již ve středověku byla podél Zlaté stezky vystavěna města, mezi které patří např. Kašperské Hory, Vimperk, Prachatice a Český Krumlov. V průběhu historie přibylo i město Plzeň. Šumava od jak živa lákala i umělce. Mezi významné malíře, kteří se zde inspirovali nejen přírodou patřil i malíř Egon Schiele.

Kam na výlet – Lipno a stezka korunami stromů

Lipno patří mezi areály, kde se můžete vydovádět s celou rodinou. Kam na výlet? Čeká tu na vás jednak Stezka korunami stromů i lanové centrum či Aqaworld Lipno. Najdete tu Bikepark i Hopsárium. A komu by to nestačilo, může si jíz zajezdit na bobovou dráhu. V zimě Lipno nabízí svahy na lyžování nebo bruslařskou dráhu.

Archeopark Prášily aneb Jak žili Keltové

Milovníci historie jistě ocení archeologickou vesničku Prášily, která má za úkol seznamovat své návštěvníky s životem našich předků – Keltů. Najdete tu zrekonstruované skutečné nálezy a můžete si i během dvouhodinového programu vyzkoušet reálný život Keltů přesně tak, jak to bylo kdysi. Čeká na vás pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, výroba šperků, povídání o zbraních, sekání dřeva keltskou sekerou, souboje dřevěnými meči a spousta dalších aktivit přibližující dobu dávno minulou. Už víte, kam na výlet?

Ledovcové jezero s černou hladinou

Černé jezero je největším přírodním jezerem ledovcového původu v celé České republice. Rozlévá se na téměř 18 hektarech a má hloubku přibližně 40 metrů. Jezero za své jméno vděčí odrazu černé hladiny, která se tvoří v důsledku černé sedliny na dně jezera a odrazu lesů. Krom jiných tajemství a pověstí se traduje, že na dně jezera leží dokumenty, které tam potopili ustupující nacisté na konci druhé světové války.

Hrad a zámek Velhartice

Hrad a zámek Velhartice neboli hrad Buška z Velhartic pochází ze 13 století. Najdete jej nad velhartickým údolím uprostřed Šumavských lesů, ve kterém trávil mnoho času i náš slavný všestranný umělec Jan Werich. Koná se zde mnoho kulturních akcí. Děti jistě zaujme interaktivní výstava s názvem Cesta tajuplnými světy. Děti se ocitnou v době ledové, podmořském světě, pirátském Karibiku a na spoustě dalších míst.

Mohlo by vás zajímat: Výlety jižní Čechy – 27 tipů na místa, která musíte vidět. 

Kam na výlet – Šumava

Oficiální stránky

Wikipedie

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Liberec

RESTAURACE Pardubice

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com