Výlety severní Morava – Vysoké hory, hluboké jeskyně a pohádkové hrady i zámky

I přesto, že severní Morava by možná nebyla vaší první volbou na dovolenou, věřte, že o hodně přicházíte! Výlety severní Morava vám ukážou krásy tohoto kouzelného kraje, který má skutečně co nabídnout. Takže, teď už bez okolků, pojďme se podívat, na co všechno se můžete těšit.

Výlety severní Morava | Pohádkový komplex Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí je situován na říčním ostrohu a je také právem považován za perlu Slezska. Celý komplex je obklopen zámeckým parkem, ve kterém můžete rozjímat, odpočívat a snít.

♥ Nádherný zážitek na místě, kde čas jako by neexistoval!

Zřícenina Hukvaldy, navždy spojena s Leošem Janáčkem

Zřícenina Hukvaldy patří mezi vůbec největší hrady u nás. Je známá zvláště proto, že v městečku žil Leoš Janáček a z místní atmosféry čerpal náměty pro svou tvorbu. Každý rok se zde také koná hudební festival na jeho počest.

♥ Líbí se vám tento hradní komplex, který je opředen nejednou děsivou legendou?

Výlety severní Morava | Beskydy, estetická soužití člověka s horami

Beskydy jsou jedny z našich hor, které mají stále unikátní estetickou hodnotu. Najdete zde chráněnou faunu i flóru, stejně jako překrásné hory a fenomenální výhledy. Pokud byste chtěli vyšlápnout na nejvyšší horu, bude to ta Lysá.

♥ Jaké další zajímavosti skrývají Beskydy a Valašsko?

Jeseníky – ráj lesů a pralesů s horskými hřbety

Jeseníky jsou plny takových divů, že vám oči budou přecházet, Objevte kamenná moře, ledovcové kary, horské bystřiny, rašeliniště a vodopády, opředené legendami o skřítcích a vílách.

♥ Oddejte se dobrodružství a vyrazte objevit nepoznané!

Výlety severní Morava | Taje a záhady Jeskyně Na Pomezí

Pokud máte rádi záhadné a hluboké jeskyně, tuhle byste měli začlenit do svého itineráře. Podzemní labyrint lemovaný krápníkovou výzdobou se pyšní také jeskynními jezírky. Je to podívaná, ze které vám budou oči přecházet.

♥ Poznejte ty nejkrásnější jeskyně u nás!

Záhadný kraj v okolí Rejvízu

Tajemný kraj s mnohými rašeliništi, ke byl život drsný a tvrdý… A stejně takové jsou jeho pověsti! Jedna legenda hovoří, že Praděd potopil na dno rašeliniště prostopášné město!

♥ Chcete vědět více?

Tam, kde kladivo na čarodějnice dopadlo nejtvrději

Může být řeč pouze o zámku Veké Losiny! Právě tohle místo bylo dějištěm strašlivé trágedie inkvizice, za kterou zaplatilo životem mnoho žen!

♥ Vykonstruované a děsivé procesy s nevinnými ženami jsou také součástí historie!

Technická města i lázeňské prameny

Slezsko je místo, kde najdete od všeho trochu. Nádhernou a horatou krajinu; města, která nikdy nespí; lázeňské prameny i historii…

♥ Jaká místa při návštěvě nevynechat?

Výlety severní Morava

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com