I přesto, že severní Morava by možná nebyla vaší první volbou na dovolenou, věřte, že o hodně přicházíte! Výlety severní Morava vám ukážou krásy tohoto kouzelného kraje, který má skutečně co nabídnout. Takže, teď už bez okolků, pojďme se podívat, na co všechno se můžete těšit.

výlety severní morava
CS, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Těžká cesta na Čertovy kameny

Tento poetický název skrývá sklaní útvar s plošinou, na kterou můžete vystoupat za pomoci řetězů. Čertovy kameny jsou v Jeseníkách a z jejich vršku se můžete podívat na tyto hory z trochu jiné perspektivy.

Foto: | Autor:Pavlík

Výlety severní Morava | Pohádkový komplex Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí je situován na říčním ostrohu a je také právem považován za perlu Slezska. Celý komplex je obklopen zámeckým parkem, ve kterém můžete rozjímat, odpočívat a snít. Navštivte zámek s obrovským parkem, kde čas jako by ani neexistoval.

výlety severní morava
Daniel Baránek, Wikimediia Commons, CC BY-SA 3.0

Zřícenina Hukvaldy, navždy spojena s Leošem Janáčkem

Zřícenina Hukvaldy patří mezi vůbec největší hrady u nás. Je známá zvláště proto, že v městečku žil Leoš Janáček a z místní atmosféry čerpal náměty pro svou tvorbu. Každý rok se zde také koná hudební festival na jeho počest. Líbí se vám tento hradní komplex, který je opředen nejednou děsivou legendou?

Beskydy

Výlety severní Morava | Beskydy, estetická soužití člověka s horami

Beskydy jsou jedny z našich hor, které mají stále unikátní estetickou hodnotu. Najdete zde chráněnou faunu i flóru, stejně jako překrásné hory a fenomenální výhledy. Pokud byste chtěli vyšlápnout na nejvyšší horu, bude to ta Lysá. Jaké další zajímavosti skrývají Beskydy a Valašsko?

Jeseníky, výlety severní morava

Jeseníky – ráj lesů a pralesů s horskými hřbety

Jeseníky jsou plny takových divů, že vám oči budou přecházet, Objevte kamenná moře, ledovcové kary, horské bystřiny, rašeliniště a vodopády, opředené legendami o skřítcích a vílách. Oddejte se dobrodružství a vyrazte objevit nepoznané na místě, které je úžasné v každém ročním období.

Bílá vrána, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Výlety severní Morava | Taje a záhady Jeskyně Na Pomezí

Pokud máte rádi záhadné a hluboké jeskyně, tuhle byste měli začlenit do svého itineráře. Podzemní labyrint lemovaný krápníkovou výzdobou se pyšní také jeskynními jezírky. Je to podívaná, ze které vám budou oči přecházet. Poznejte ty nejkrásnější jeskyně u nás!

výlety severní morava
Palickap, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Ten známý Praděd

Známá hora s televizní věží je častým cílem turistů v tomto regionu. Na vršku je rozhledna a uvidíte z ní větrnou a vodní elektrárnu Dlouhé stráně, ale taky Beskydy nebo Polsko. Přes léto si užijete turistiku, v zimě je to zase ráj zimních sportů.

Výlety severní Morava