Chcete zajímavý, a přitom trošku neradiční výlet po Praze? Máme pro vás ten pravý! Nevynecháte klasiky jako Petřín nebo Pražský hrad, ale navštívíte i Muzeum hraček nebo Divadlo Spejbla a Hurvínka. Perfektní místa, kam s dětmi na výlet.

Zdroj: Instagram, Autor: inkagovor

Lanová dráha na Petřín

Lanovka na Petřín byla vybudována v roce 1891 a téhož roku byla uvedena do provozu. Tato osobní lanová dráha je tříkolejná s kyvadlovým systémem. Celková délka je 511 metrů. V roce 1931 byla lanovka zrekonstruována a znovu poté roku 1985. Je zařazena mezi prostředky městské hromadné dopravy a platí se zde běžné jízdné. Provozovatelem je Dopravní podnik. Podívejte se na trasu celého výletu na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: sandruss_ka_

Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna jedna z největších turistických atraktivit v Praze postavená na konci 19. století. Stavaři se nechali inspirovat na Světové výstavě v Paříži Eiffelovou věží a rozhodli se zkonstruovat podobný monumentální objekt i u nás. Leží v nadmořské výšce 324 metrů a vyhlídková plošina je instalována zhruba ve výšce 65 metrů. Petřínská rozhledna na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: capture_the_dream__

Pražský hrad

Pražský hrad je nejvýznamnější českou památkou. Byl založený již kolem roku 880 knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 000 m? a je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů. Pražský hrad na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: lar_alex

Muzeum hraček

Muzeum hraček přináší expozici s unikátními starými evropskými a americkými hračkami. V sedmi sálech se objevují exponáty od antického Řecka až po současnost. Nachází se zde medvídky, auta, letadla, dětská železnice, kočáry tažené spřeženími či impozantní sbírka panenek Barbie čítající několik stovek kusů. Muzeum hraček na mapě.

Zdroj: Instagram, Autor: jacob_vesely

Divadlo Spejbla a Hurvínka

Skvělý závěr perfektního dne, kam s dětmi. Veškeré hry tohoto divadla mají jako hlavní postavy výše zmíněného Spejbla a Hurvínka. Jsou aktéři mnoha zajímavých příběhů, které zprsotředkovávají pohled na věc dvěma různými generacemi. Kdo by je nemiloval! Divadlo Spejbla a Hurvínka na mapě.

Kam s dětmi