Šumava, královna jižních Čech – Vydejte se na putování k pramenu Vltavy

Šumava, jako královna jižních Čech, skrývá ve svých luzích a hájích mnohá tajemství. Chcete vědět, k jakému místu nejčastěji míří zvědaví turisté? Jedním z nejpopulárnějších je dozajista pramen Vltavy. Tento výlet vás ale vezme i na atraktivní rozhlednu, do tradičního muzea a k rašelinnému jezírku. Dostanete od všeho kousek a poznáte tak jedinečnou krásu tohoto regionu.

Rozhledna vám ukáže slať v celé kráse

Svět z výšky vypadá tak nějak hezčí! Náš výlet začneme na Rozhledně Jezerní slať u Kvildy. V okolí je naučná stezka, která vám ukáže krásy Jezerní slati. Rozhledna má pouze 21 schodů, proto tam budete coby dup… Rozprostře se před vámi vyhlídka na celou slať a vrchol Sokol. Načerpejte energii z kouzelné přírody a dopřejte odpočinek unaveným nervům.

Šumava | Z dob minulých a ze života místních

Po procházce přichází trocha edukace. Skvěle zmapovaná historie regionu i samotné Kvildy, která posbírala velké množství předmětů, charakteristické pro místní obyvatele a jejich tradiční řemesla. Přeneste se do časů minulých a dozvíte se něco zajímavého o životě v této oblasti.

Až k prameni Vltavy

Pramen Vltavy je častým cílem návštěvníků ŠЗаписьumavy. Toto místo představuje symbolický pramen, skutečných pramenů je více a nacházejí se v horských oblastech. Pramen je upraven a obložen kameny. Poblíž najdete i pamětní desku, která připomíná pracovní tábor zajatců za 2. světové války. Je neuvěřitelné, jak se z tak malého pramene může stát mohutná řeka.

Šumava | Rašelinné jezírko s masožravými rostlinami

Na Chalupské slati najdete Chalupské jezírko – shodou okolností největší rašelinné jezírko u nás. Můžete se k němu dostat po naučné stezce v rámci přírodní památky Borová Lada. Neobvyklé prostředí s sebou nese i neobvyklé rostliny, kterou prezentuje například masožravá rosnatka. Neobvyklá podívaná, že?
Přečtěte si: Ať preferujete památky, přírodu nebo jízdu na kole, jižní Čechy vám dají přesně to, po čem toužíte.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com