Restaurace 420 v Praze

Na pražském Staroměstském náměstí otevřela 15. prosince 2023 své brány nová restaurace s názvem 420, nachází se v domě U Červené lišky. Za tímto projektem stojí spolumajitelé prestižní michelinské restaurace Field, Radek Kašpárek a Miroslav Nosek.

Pod vedením Radka Kašpárka a šéfkuchaře Marka Kominka se zde prezentuje moderní česká kuchyně, která okouzluje svou nadsázkou a humorem. Miroslav Nosek, manažer restaurace, zdůrazňuje důležitost příjemné neformální atmosféry, která vítá jak větší skupiny, tak i rodiny s dětmi.

Moderní Interpretace Baroka: 420 – Restaurace, Kterou Stojí za To Navštívit aspoň Jednou

Restaurace 420 v Praze

Při vstupu do restaurace se hostům okamžitě otevírá pohled do kuchyně skrze velké okno, což je geniální obchodní tah s potenciálem zaplnění podniku. Přestože místa mohou být předem rezervovaná, vedení 420 doufá, že tyto rezervace budou přispívat k naplnění podniku.

Po vstupu hosty vítá hosteska nalevo a napravo je otevřená kuchyně, která umožňuje návštěvníkům sledovat přípravu pokrmů. Po průchodu se objeví historická barokní socha, která nese dojemnou atmosféru, a dále se ocitnete v jednom z nejkrásnějších interiérů restaurace v moderní historii Česka.

Zde lze vidět nejen obrovskou investici, ale také zájem investora o detaily. Talíře, skleničky a příbory jsou prvotřídní, a servis prezentuje jednotlivé pokrmy s podobnou dokonalostí jako v restauraci Field. Tato restaurace nejen přináší skvělou kuchyni, ale také se snaží přinést něco nového a unikátního pro své hosty, což je zjevně záměrem zakladatelů.

Co se v restauraci podává?

Restaurace 420 v Praze

V restauraci 420 se můžete těšit na chuťově perfektní pokrmy, které se připravují a servírují způsobem odlišným od Kašpárkovy restaurace. Porce jsou zde klasicky velké, nabízejí plnohodnotná jídla, která vás zasytí. Například si můžete objednat několik různých předkrmů a ochutnat tak různé suroviny, nebo se zaměřit na hlavní chod.

Při vstupu do restaurace si hosté mohou vychutnat amuse bouche, jako je křehký pivní košíček s marinovanou treskou, koprovou majonézou a dalšími lahůdkami. Pokud jde o předkrmy, nabízí se široký výběr studených i teplých chodů. Například jelení tatarák s paprikovým lalokem a uzenou remuládou, nebo dušená telecí tlama s ančovičkovo-petrželovým relish.

Mezi hlavními jídly pak můžete ochutnat například rolované nakouřené jehněčí hrudí nebo tři dny marinované hovězí žebro. Doporučujeme si rozhodně objednat smažené hranolky s ovčím sýrem Kaškaval a lanýžovým olejem. Restaurace je otevřená a přátelská i pro děti, nabízí široký výběr příloh, jako jsou bramborová kaše s hnědým máslem a omáčky, které si hosté mohou sdílet.

Pro koho je restaurace vhodná?

Restaurace 420 v Praze

420 je konceptem s nadhledem, kde si můžete vychutnat nejen lahodné pokrmy, ale také si užít zábavu. Nabídka fancy dezertů je příkladem toho, jak restaurace kombinuje kreativitu s vynikajícím gastronomickým zážitkem. Například můžete ochutnat místní rakvičku bez šlehačky, která je servírována v krabičce ve tvaru miniaturní rakve, doplněná o malý věnec s kadidlem.

Další lahůdkou je katovická rurka plněná čokoládovou šlehačkou, která je podávána s višňovou granitou, zmrzlinou z pečené smetany a zálivkou z pečeného pepře.

Každý dezert je pečlivě připraven a doplněn vhodným dezertním vínem, které podtrhuje jeho jedinečnou chuť. Batátový krém s pekanovou sušenkou, tymiánovým karamelem se šalotkovou zmrzlinou a rebarborovou zálivkou pak uzavírá výběr dezertů nejlépe, nabízí lahodnou chuť a zajímavou kombinaci surovin.

Strategie a koncentrace

Restaurace 420 v Praze

Z našich testovacích návštěv je zřejmé, že první výzva, kterou Radek Kašpárek komunikoval – oddělit oba podniky, se podařila. Restaurace 420 je nyní mnohem přístupnější z hlediska financí i celkové atmosféry, včetně servisu, zatímco Field zůstává vyhrazen pro špičkovou českou fine dining scénu.

Další výzvou bude udržet otevřenost i pro českou klientelu, která by měla díky novému konceptu najít cestu na Staroměstské náměstí. Cílem je zachovat plnou hospodu a současně si udržet kvalitu, kterou si restaurace získala od svého založení. To je důvod, proč stojí za to navštívit 420 restaurant a nechat se unést jeho krásnými prostory a vynikajícími pokrmy. Otevření 420 je bezpochyby událostí a může být inspirativní zážitkem pro každého z nás.

Jaká je specialita restaurace?

Restaurace 420 v Praze

Termín „jedinečný“ může znít otřepaně, ale pokud jde o Radka Kašpárka, není to jen prázdné slovo. Když něco řekne, myslí to vážně. Nová restaurace „Čtyřstadvacítka“ přinese trochu provokace. Například podávání rakvičky bez šlehačky, která bude předávána s františkem a smutečním věncem v keramické nádobě ve tvaru rakve.

Další zajímavostí může být kachní buchta servírovaná na pařátu nebo kachní paštika ve tvaru kachny. Miroslav Nosek mě přesvědčuje: „Podívejte se, jak skvěle to vypadá,“ ukazuje mi fotku paštiky na svém telefonu. I když je humor součástí menu, jak zdůrazňuje Radek Kašpárek, nový podnik by neměl být vnímán jen jako místo pro zábavu, ale také jako místo pro vychutnání si vynikajícího jídla.

„Jsou to takové drobné vtipy, ale nechceme na ně příliš upozorňovat. Navíc nejsou přítomny u všech jídel,“ vysvětluje. Na otázku, zda je budou chápat i cizinci, dostávám jasnou odpověď: restaurace 420 se nezaměřuje primárně na cizince. Podle Miroslava Noska je cílem udržet poměr mezi turisty a místními, kterých je v okolí dostatek, vyvážený.

Provozní doba

Pondělí – neděle od 11:30 do 22:30 hod.

Kontakty

Adresa Staroměstské náměstí 480/24, 110 00 Praha 1
Telefon +420 722 420 099
Email [email protected]
Instagram Odkaz na Instagram
Webová stránka www.420restaurant.cz
GPS souřadnice 50,086704 14,420946

Mapa

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com