Prague TV tower – Žižkov Television Tower

Věž Žižkovského vysílače se považuje za jednu z významných ikonických budov v Praze, zastupující nejen její technologický pokrok, ale i architektonickou vizi. Tato monumentální stavba, dosahující výšky 216 metrů, byla realizována v období mezi lety 1985 a 1992 pod dohledem renomovaných architektů Václava Aulického a Jiřího Kozáka. Díky pečlivé rekonstrukci, která probíhala, se celý komplex vyznačuje nejen impozantním profilem, ale i unikátním designem, který představuje spojení technologického inženýrství s estetickou vizí.

Tower Park Praha, známý též jako Žižkovská věž, představuje nejen nejvyšší stavbu v Praze, ale i domov nejvyšší vyhlídkové plošiny v České republice, s v ýškou dosahující až 216 metrů.

Konstrukce této věže spočívá v třech ocelových válcových tubusech, které dohromady vytvářejí výšku 134 metrů. Hlavní tubus, vybavený dvěma rychlovýtahy, postupně přechází do anténního nástavce, dosahujícího výše až 216 metrů.

Rozhodnutí o stavbě věže padlo v reakci na rostoucí urbanizaci a narůstající rušivé vlivy ovlivňující příjem televizního signálu v městském prostředí. Celková hmotnost konstrukce věže dosahuje přibližně 2 200 tun. Za příznivých podmínek je možné spatřit vzdálenost až 100 kilometrů daleko. Na věži dále dominují 10 obřích soch miminek od renomovaného sochaře Davida Černého, představujících jedinečný doplněk k architektuře.

Nepřekonatelný panoramatický pohled z vyhlídky

Žižkov Television Tower

Po dokončení komplexní obnovy vnitřních prostorů je nová Tower Park Praha Observatory připravena na vaši návštěvu ve výšce 93 metrů nad terénem, nabízející unikátní 360° výhled na metropoli. S provozní dobou od 9:00 do 24:00 hodin můžete obdivovat panoramatický výhled jak za denního světla, tak i v noci, kdy Praha získává téměř magickou atmosféru.

Kromě úchvatného panoramatického výhledu zde můžete zažít interaktivní zábavu v podobě ozvučených visutých křesel, nazývaných „bubble chairs“, a sledovat videa, která představují Prahu a celou Českou republiku. Kabina Pražských obrazů vám přiblíží klíčové události, statistiky a architekturu města. Usadíte se do pohodlných visutých křesel, které připomínají bubliny, zavřete oči a ponořte se do zvuků, které jsou typické pro Prahu. Místnost Ozvěn Prahy vás přímo zve k relaxaci a odpočinku.

Ponořte se do uvolňující atmosféry jemně houpající se bubliny a poslouchejte zvuky, které jsou charakteristické pro Prahu – šum vodního jezu na Vltavě, zpěv ptáků v Stromovce, zvuky Orloje na Staroměstském náměstí, které se prolínají s rachotem kočáru taženého koňmi. Místnost Zlatá Praha vás přivítá do prostoru, kde nebudete rušeni, a budete si moci neomezeně vychutnávat výhled na nejkrásnější místa Prahy.

Budete mít možnost vidět Pražský hrad s katedrálou sv. Víta na Malé Straně, Petřínskou rozhlednu, Národní divadlo, stejně jako Vyšehrad nebo Letnou, vše pod vašimi očima. Při večerním pohledu z kapsle observatoře, kdy jsou světla ztlumena, nabývá osvětlená metropole zcela jiných rozměrů a může být ještě působivější.

Restaurace Oblaca a apartmá One Room Hotel

Restaurace Oblaca a apartmá One Room Hotel

Restaurace Oblaca, nacházející se ve výšce 66 metrů, kombinuje moderní gastronomii s ohromujícím panoramatickým výhledem na město, což ji činí zcela jedinečným místem. Jejím primárním zájmem je využívat prvotřídní domácí ingredience a podávat sezónní pokrmy, které osloví každého hosta.

V nabídce restaurace najdete kromě tradičních českých jídel také regionální speciality, které jsou obohaceny o kreativní prvky současnosti. Kromě chutných pokrmů nechybí ani výběr z nejlepších vín a českého piva. Jako novinku zde najdete luxusní ubytování v jedinečném šestihvězdičkovém apartmá, nazvaném One Room Hotel.

S výhledem na Prahu z nadmořské výšky 66 metrů, digitálním audiovizuálním vybavením, luxusním minibarem a dalšími prvky je tento jednopokojový hotel nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Restaurace Miminoo Garden

Restaurace Miminoo Garden

Nově otevřená zahradní restaurace Miminoo Garden Restaurant, od června 2013, je umístěna přímo pod věží a přináší klidné útočiště v srdci Prahy s uvolněnou atmosférou a širokým výběrem lahodných pokrmů a osvěžujících nápojů. Elegantní stavba v parku tvoří příjemné prostředí, kde si můžete v letních měsících užívat odpočinku v houpačkách, půjčit si piknikový koš nebo posedět ve stínu venkovní zahrádky.

Během zimních měsíců si můžete vychutnat atmosféru Prahy při romantickém pohledu z interiéru restaurace s úplně prosklenou konstrukcí. Okolí Tower Park Praha je obklopeno parkem, který hostí 18jamkové profesionální minigolfové hřiště. Tato atrakce je vhodná pro rodiny s dětmi, školní i firemní skupiny, stejně jako pro profesionální hráče tohoto rekreačního sportu. Hřiště je otevřeno denně, včetně zimních měsíců, za předpokladu dobrého počasí. V blízké budoucnosti je plánováno vytvoření dětského hřiště. V zimě je také k dispozici veřejné kluziště. Pokud nemáte vlastní brusle, můžete si je zde půjčit nebo nechat nabrousit své vlastní.

Cena

Cena Snížená cena Rodinná cena
300 Kč 190 Kč 640 Kč

Poznámka:

  • Student: 230 Kč
  • Senior: 250 Kč
  • Pes: 50 Kč

Otevírací doba: od 9 do 24 hodin

Kontakty

Adresa Mahlerovy sady 2699/1, Žižkovská věž, 130 00 Praha 3
Telefon +420 210 320 081, +420 210 320 085
Email [email protected]
Facebook https://www.facebook.com/TowerParkPraha
Webová stránka www.towerpark.cz
GPS souřadnice 50,080979 14,451775

Mapa

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com