Restaurace Na Pašince

Na periferii města Kutná Hora stojí restaurace Na Pašince, kterou rodina Kopeckých spravuje téměř tři desetiletí. Budova, ve které je restaurace umístěna, však má dlouhou historii v oblasti hostinského průmyslu.

Menu nabízí široký výběr jídel z moderní i tradiční české kuchyně. Navíc se nebojí experimentovat s novými a neobvyklými pokrmy, které zdůrazňují kvalitu a sezónnost surovin. Na jaře 2023 se restaurace Na Pašince objevila v pořadu Polhreichův souboj restaurací na televizní stanici NOVA. To poskytlo českým divákům možnost nahlédnout do nejlepších restaurací.

Restaurace Na Pašince

Historie restaurace

Restaurace Na Pašince

„Miroslav Kopecký, společně s manželkou, před téměř třiceti lety zachránili zadluženou a chátrající restauraci Pašinka, pronajali si ji a postupně z ní vytvořili rodinný podnik s vynikající kuchyní. Pro ně to byla odměna za dlouhé roky tvrdé práce a obětí.

Cílem účasti v televizním pořadu bylo vyhrát, ačkoli samotní majitelé vzpomínají na natáčení s úsměvem, uznávají, že to nebylo vůbec snadné. Například scénu, kde odemykají ráno restauraci, natáčeli patnáctkrát. Během natáčení se několikrát musela opakovat i scéna s knedlíky, protože produkci se nelíbila.

Dokonce i rozhovory musely být opakovaně nahrávány, protože Kopečtí neúplně odpovídali na otázky. Nejnáročnější částí byl test, kdy personál musel během dvou hodin obsloužit třicet hostů s tříchodovým menu, přičemž každý druhý host měl nějaký speciální požadavek. Po náročném večeru byli majitelé vysílení.

Nakonec se tým z restaurace Pašinka utkal se svými soupeři přímo v kuchyni Pohlreichovy restaurace Next Door by Imperial v Praze. Při přípravě zvěřiny se museli zaměřit na to, aby to co nejvíce vystihlo jejich restauraci. I přes obtíže se jim podařilo překvapit svého protivníka jednoduchými a chutnými pokrmy.“

Kontakty

Adresa Kaňk 40, 284 04 Kutná Hora
Telefon +420 601 524 799
Email [email protected]
WWW https://www.pasinka.com/
GPS 49,970323 15,272928

Mapa

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com