Karibik, Bahamy a neodolatelní čuníci chrochtající blahem

Zatímco naše babičky by počínání bahamských autorit nejspíš sledovaly s jistou dávkou nepochopení, a ty odvážnější by se plody jejich marketingového snažení rovnou pokusily dostat na nedělní tabuli, zbytek světa zdá se pochopil, že chrochtat blahem v Karibiku nemusí nutně jen piráti. A co tedy Karibik nabízí?

Koupačka po boku roztomilých čuníků

Pouhé dvě hodiny plavby od Nassau, na ostrově Big Major Cay, se nachází volně žijící kolonie vepříků, která se během posledních pár let stala senzací nejen internetu. Pokud vám tak plavání s delfíny či rejnoky přijde příliš obyčejné, pár temp se sudokopytníky by mělo jakoukoliv rutinu spolehlivě rozbít. Dvojnásob dodržíte-li následující rady.

Pozor na pančované vepřové

Jako každý úspěšný produkt i mohutně propagovaná prasečí pláž přilákala řadu jedinců, kteří by se rádi přiživili na její popularitě. Originál se nachází pouze na neobydleném ostrově Big Major Cay v souostroví Exuma. Za vaši věrnost navíc budete odměněni hned několika různými historkami o původu vepříků, v nichž dojde na vše od pirátů až po paranoidní farmáře.

O vepříky je vážně neuvěřitelný zájem

I navzdory uměle vytvářené konkurenci ovšem není vůbec snadné se k roztomilým prasátkům dostat. Fotky celebrit z nich udělaly velmi žádané zboží a bez včasné rezervace místa na lodi se taky může stát, že o tento zážitek přijdete. V blízké budoucnosti navíc reálně hrozí omezení přístupu ze strany bahamských úřadů, neboť v uplynulých týdnech došlo z dosud neznámých příčin k úhynu téměř poloviny jejich populace.

Nebojte se ukázat ostré lokty

S tím pak souvisí i následující rada. Obrňte se trpělivostí, protože na lodi ani na “prasečí pláži” rozhodně nebudete sami. Každý den k proslulému místu míří desítky plavidel všech velikostí, z jejichž útrob se valí zdánlivě nekonečné davy natěšených turistů. Pořízení pěkných fotek se tak může velmi rychle stát téměř nesplnitelným úkolem. Vůbec se proto neostýchejte být první venku z lodi, nebo naopak poslední zpět na palubě.

Prase není mořská panna

To, co se může na první pohled jevit jako naprosto jasná věc, je ve skutečnosti asi tou nejcennější radou. Ač roztomilí, koupající se čuníci jsou v první řadě stále prasata. Tedy hygienu příliš neřešící přepravníky živočišného odpadu s kopýtkem neustále na spoušti. Zkuste si na to vzpomenout, až se kolem nich budete nadšeně potápět s pusou dokořán v širokém úsměvu.

Přijďte a zažijete víc! Přejeme vám skvělé zážitky tým Jupigo.

Karibik wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karibik

Bahamy wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bahamy

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com