Bílí tygři Liberec – Roztomilé šelmičky a další zajímavosti, které byste v Liberci neměli minout

Co byste rozhodně neměli vynechat na výletě v Liberci? Za zmínku určitě stojí botanická a zoologická zahrada. Tam totiž můžete najít onen světový unikát, jímž jsou bílí tygři Liberec. Až se nabažíte pohledu na ty roztomilé šelmičky, pak si můžete trochu odpočinout a podívat se na Liberec z ptačí perspektivy. Je čas vyrazit na výlet!

Oáza klidu v botanické zahradě

Botanická zahrada v Liberci je tou nejstarší zahradou svého druhu v Čechách. Devět expozičních pavilonů vám ukáže tu nejhezčí květenu z blízkého i širokého okolí. Prostor je velmi citlivě kombinován se zahradní architekturou, proto se tady budete cítit velmi příjemně a svobodně.

Legendární bílí tygři čekají na vás

Zoo v Liberci je rovněž nejstarší zoo v naší republice. Nás neoblafnete – víme, že se okamžitě poběžíte podívat na slavné bílé tygry. Až se nabažíte toho skvostného pohledu, můžete se podívat i na ostatní zvířata – až 160 druhů. Můžete tam strávit dvě hodiny nebo klidně celý den. V zoo najdete občerstvení, relaxační zóny, atrakce pro děti a spoustu dalšího. Bílí tygři Liberec – zoo na mapě.

Klid i zábava v Parku kultury a oddechu

Park kultury a oddechu je součástí Centra lidové sady. Najdete tam bohatý kulturní program, dětský koutek a také místa, kde si můžete oddechnout od ruchu velkoměsta a prohledat svůj vnitřní svět. Užijte si zábavu s přáteli nebo zábavný den s vašimi dětmi. Park kultury a oddechu na mapě.

Rozhledna a Liberec z ptačí perspektivy

Sladkou tečkou Lidových sadů je místní rozhledna. Je 33 metrů vysoká a až vyběhnete 155 schodů, můžete si užít nádhernou vyhlídku na celé široké okolí. Interiér i exteriér rozhledny je velice působivý, stejně jako pohled na Liberec z ptačí perspektivy. Budete se cítit uvolněně a město bude před vámi jako na dlani. Rozhledna Lidové sady na mapě.

Oficiální web zoo

Wikipedie

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com