Co zajímavého můžete najít ve východních Čechách? Spoustu věcí! Ale připravte se, že abyste všechno oběhli, budete tomu muset možná obětovat víc než jen den nebo dva. Rozhodně to ale bude stát za to! Výlety východní Čechy v celé své kráse.

Autor: dave.oner, Zdroj: Instagram

Výlety východní Čechy | Skalní labyrinty a dávná města

Adršpašsko-teplické skály jsou unikátní přírodní rezervace, která se pyšní skalními bloky, labyrinty a městy. Skalní věže se v některých místech klenou až do výšky 90 metrů, což je skutečně fenomenální podívaná. Vstupte pohádkovou bránou do světa, který jste ještě neviděli.

výlety východní čechy
Ondřej Kořínek, WIkimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Podle předlohy Boženy Němcové

Bavíme se samozřejmě o známém Babiččině údolí! Jak můžete čekat, nejvíce návštěvníků míří na Staré Bělidlo, k domku s číslem 7, který je hned u Viktorčina splavu. Právě zde Božena Němcová čerpala náměty pro své dílo, do kterého přenesla vlastní vzpomínky na dětství.

bohdanhorst, Instagram

Výlety východní Čechy | Pod povrch a ještě hlouběji

Bozkovské dolomitové jeskyně byste při svých toulkách určitě neměli minout. Rozsáhlý podzemní systém chodeb má nejen klasickou krápníkovou výzdobu, ale i křemenné římsy a lišty nebo krajkové ozdoby a palice. Zajímavé je také podzemní jezírko, které si vás okamžitě získá. Jaké jsou nejkrásnější české jeskyně?

výlety východní čechy
Hejkal, WIkimedia Commons, CC BY-SA 2.5

Sídlo čarodějnice z Jasněnky

Siluetu tohoto hradu si jistě pamatujete z pohádky O Jasněnce. Vaše oči okamžitě upoutá nejvýraznější část stavby, a to je její impozantní věž. Hrad je postaven na nejvyšší pískovcové skále v okolí, takže z vršku uvidíte celé široké okolí.

MiPi, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 4.0

Bývalý zaopatřovací areál pro válečné veterány

Hospital KUKS je dech beroucí areál, který má kolem sebe rovněž velkolepé zahrady. Pro skutečně kvalitní služby býval areál spojen s lázněmi. V zahradách najdete jednu věnovanou bylinkám a také hřbitov se základy kaple. Co z toho udělat výlet pro děti na celý den?

výlety východní čechy
iv.trckova, Instagram

Výlety východní Čechy | Do Českého ráje, cesta příjemná je…

Český ráj je oblíbeným místem návštěvníků obzvláště kvůli vysoké koncentraci památek a přírodních krás. Jistě jste slyšeli o skalních městech v Prachovských skalách, impozantní zřícenině Trosky nebo srdci celé oblasti Turnově.

Výlety východní Čechy