Ochutnejte jedinečné víno, na kterém si pochutnával dokonce i sám velký Napoleon

K návštěvě jižní Moravy neodmyslitelně patří posezení ve sklípku. Kde jinde byste načerpali takovou atmosféru tradiční moravské pohostinnosti? Rádi vám tedy, bez velkých okolků, představíme vinařství SPIELBERG – tady totiž vědí, jak pečovat o hrozny s láskou!

Vinařství SPIELBERG | Království s opečovávanými poklady

Na Kyjovsku, pod pásem Žďánického lesa, najdete malebnou vinařskou vesničku Archlebov, kde sídlí proslulé Vinařství SPIELBERG. Jeho království se rozprostírá na 65 hektarech a svá vína nabízí od roku 2002. Ekologické ošetřování vinic, organické hnojení, ruční práce na vinicích i při vinobraní, ale také citlivé spojení tradičních i moderních postupů při zpracování vína ve sklepě, se odráží v osobitosti jejich vín a dává jim zcela nezaměnitelnou charakteristiku.

Víno, které si pochvaloval dokonce i sám Napoleon

Podle legendy ochutnal Ryzlink rýnský z Archlebova i sám Napoleon a to během známé bitvy u Slavkova v roce 1805. Prý mu tak zachutnalo, že ho od té doby několikrát dovezl do Paříže. Zajímáte se o víno s bohatou historií? Tak to jste tady správně!

Vinařství SPIELBERG | Tradiční moravské dobrůtky k vínu

Když už plánujete degustaci, pak byste to měli udělat s celou parádou! Do sklípku se vejde až 25 hostů, takže by stálo za to udělat z toho skutečně parádní večírek! Po degustaci zde na vás bude čekat raut v podobě studené i teplé moravské kuchyně. Nám už se na ty řízečky, šunky, grilovanou zeleninu, sýry a klobásky sbíhají sliny!
Degustaci je možné uspořádat po dohodě, proto nezapomeňte kontaktovat vinařství SPIELBERG na čísle +420 774 288 101.

Víno SPIELBERG | Medaile, první místa a Vinaři roku

Víno SPIELBERG není ve svém oboru žádným nováčkem, což dokládá nejedno prestižní ocenění. Z mnohých zmiňme alespoň letošní úspěch z vinařské soutěže Oenoforum za nejlepší víno v kategorii polosuchých vín nebo zlatou a stříbrnou medaili z francouzského Štrasburku v Sylvaner du Monde, kde se pouze toto vinařství (v rámci českých zástupců) umístilo na medailových pozicích. Vinařství SPIELBERG se rovněž honosí titulem Vinař roku 2017!

Z dalších ocenění můžeme namátkou vybrat Krále vín, Prague Wine Trophy, AWC Vienna, Decanter World Wine Awards, Concours des Grand Vins Blanc du Monde, Great American International Wine Competition, Finger Lakes International Wine Competition – USA, Concours Mondial De Bruxelles, International Wine Competition – San Fransico aj.

To nejlepší z Moravského Toskánska

Moravské Toskánsko je oblast okolo Kyjova, která svou krajinou i atmosférou, totiž populární italskou oblast připomíná. Pyšné zámky, mystická příroda, vynikající jídlo, úžasná pohoda, dobrosrdeční lidé a lahodné víno na každém kroku.Lepší místo jinde nenajdete! Okoštujte Moravské Toskánsko – nejlepší místa najdete ZDE!

Moravské Toskánsko si 💖 zamilujete!

Autor: Radek Severa
Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com