Svatý kopeček v Mikulově vám dá nadhled, dobije baterky a ještě se navíc pyšní nejstarší křížovou cestou u nás

Svatý kopeček poblíž města Mikulov je skutečně magické místo. Tyčí se vysoko nad krásným městem a můžete z něj obdivovat nejen výhled na Mikulov, ale i celé široké a daleké okolí. Zajímavé je, že tady si každý přijde na své – Svatý kopeček je jak přírodní rezervace, tak i výjimečné historické dědictví, které je považováno za významné poutní místo.

Místo, kde zapomenete na čas i galaxii

Svatý kopeček je jeden z Pavlových vrchů nad Mikulovem. Je to místo s přírodním bohatstvím – najdete tam spoustu chráněných rostlin, hmyzu i ptáků. To ale není důvod, který tam většinu turistů táhne. Jedním z důvodů je naprosto famózní výhled, který vás nechá zapomenout na čas i galaxii. Ale je toho ještě mnohem víc!

Atmosféra, která vás zasáhne hluboko do srdce

Na vrcholku najdete kapli sv. Šebestiána i kapli Božího hrobu. Architektura těchto objektů je vskutku dokonalá – čisté, bílé a jednoduché linie, které jsou skutečně působivé. Na vrchu tohoto kopce je malý skrytý ráj, který vás skutečně ohromí. Klid, ticho a atmosféra, která vás zasáhne hluboko do srdce.

Křížová cesta jako díky za překonání morové epidemie

Aby byl Svatý kopeček ještě více jedinečný, nachází se zde také nejstarší křížová cesta u nás. Cesta byla zřízena pravděpodobně jako díky Bohu za překonání morové epidemie, která v 17. stoletá zasáhla město. Původní křížová cesta měla 7 zastavení, ale v průběhu času bylo přistaveno 7 dalších.

Pohanské rituály a životodárná energie

Vyšlápněte na vrcholek kopce, usaďte se, nadýchněte a rozhlédněte se. Získáte jakýsi nadhled, a dokonce můžete cítit skutečně nabíjející energii, která vám vstupuje do těla každým pórem kůže. Dříve se zde pravděpodobně konaly pohanské rituály plodnosti, nelze však určit, kdy přesně probíhaly nebo jakým způsobem. Ale možná právě proto je tohle místo vyhledávané obzvláště zamilovanými páry. Svatý kopeček nicméně oceňují všichni lidé bez rozdílu!

Svatý kopeček na mapě

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com