Kam na výlet – Za Faustem Jizerských hor, který upsal svou duši ďáblu za schopnost léčit

Tento výlet vás zavede do dávných časů Krkonoš a Jizerských hor. Dozvíte se spoustu věcí z historie tohoto regionu, kde rozhodně nebylo snadné žít a přežít. Tak už víte, kam na výlet?

Výlet 35,93 km, 5 míst

Kam na výlet | Krakonoš a lyžníci

Muzeum krkonošských řemesel vás přenese do světa, který jako by vypadl z filmu Krakonoš a lyžníci. Expozice připomínají tvrdou minulost tohoto regionu, na kterou by se v dnešním globalizovaném světě nemělo zapomínat. Můžete zde vidět domácí činnosti jako výrobu másla nebo zpracování lnu, dále zemědělské expozice, výrobu knoflíků, módu 1. republiky a mnoho dalšího.

Kam na výlet | Výroba a využívání “ski”

U vzdělávání ještě chvilku zůstaneme. Vlastivědné muzeum ve Vysoké nad Jizerou a najdete v něm bohaté expozice lidového umění a historie tohoto regionu. Přestože je mnoho z nich zajímavých, opětovně odkazujeme na českou klasiku Krakonoš a lyžníci – prohlédněte si expozici ohledně výroby a používání “ski” od 19. století.

Krása podzemních jezer a krápníků

Teď se zase raději podíváme, co se nachází pod povrchem. Bozkovské dolomitové jeskyně mají okázalou krápníkovou výzdobu a největší podzemní jezero na našem území. Tyto jeskyně vznikaly po současné podoby tisíce let, proto nezbývá než se pokorně poklonit před jejich krásou… Šepot se nese daleko a každá ozvěna zní ještě mnohokrát v tichém opakování. Jeskyně jsou skutečným skvostem, které lákají návštěvníky z dalekého okolí.

Kam na výlet | Městská galerie Vlastimila Rady

Městská galerie Vlastimila Rady se pyšní originální oponou od Vlastimila Rady a Václava Rabase. Často zde můžete shlédnout nejrůznější výstavy – nejčastěji ze sklářské výroby. Rozhodně  nejvíce působivé jsou Skleněné betlémy, které zde můžete vidět v prosinci.

Postava založená na Goethově Faustovi

Kitterovo muzeum připomíná odkaz Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela, což byl člověk s fenomenálním úspěchem v uzdravování. Jeho postava dala vzniku mnoha faustovským legendám – upsání duše ďáblu za slávu, úspěch, majetek a schopnost vyléčit každou nemoc. Smlouva měla být podepsána na 40 let a poté jeho duše propadla ďáblu.

Přečtěte si také: Výlet na zámek se smutnou a pohnutou minulostí, nad kterým se vám ustrne srdce

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com