Kam v Brně TOP – Tipy na výlet v Brně i okolí, které si užijete

Navštivte druhé největší město v České republice a nebudete litovat. Ptáte se, kam v Brně na výlet? Ukážeme vám místa, která stojí v Brně a okolí za povšimnutí. Je čas vyrazit za kulturou i gurmánskými zážitky, které zařídí skvělý den pro vás i vaše děti.

Kam v Brně | Cesty do tajemného podzemí

Už jste někdy byli v brněnském podzemí? Tento rozsáhlý labyrint podzemních chodeb, tunelů, štol, krypt a sklepů najdete téměř pod celým městem. Můžete si zde prohlédnout Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí, prostory rozsáhlého Labyrintu pod Zelným trhem a jeden z nejzajímavějších objevů z poslední doby – nález padesáti tisíc lidských ostatků v kostnici pod kostelem sv. Jakuba. Více najdete v článku Kostnice plné mrtvých těl a mumifikovaní kapucíni – 6 tipů na výlet.

Brno – Skutečné skvosty

Kam v Brně? Kochejte se jedinečnými stavbami. Brno má totiž mnoho krás, na které byste si měli rezervovat alespoň trochu času ze svého výletu. Takže se dobře připravte a podívejte se na další krásy tohoto města v článku. (otevře se na nové záložce)“>Majestátní katedrálu, hrad, náměstí a další skvosty města Brna.

Svobody a první vánoční strom v Evropě

Náměstí Svobody je bezesporu nejživější část tohoto studentského města. Najdete tam nejednu zajímavost či kuriozitu. Za zmínku rovněž stojí, že na tomto náměstí byl vztyčen první vánoční strom v celé Evropě. Více se dozvíte v článku Všechny zajímavosti o tomto slavném náměstí.

Odpoledne mezi zvířátky v Zoo Brno

Během výletu po Moravě rozhodně nevynechejte brněnskou zoo, ze které budou vaše děti skutečně paf! Spoustu druhů zvířat, komentované krmení a mnoho další chlupaté zábavy. Za tohle odpoledne vás děti budou skutečně milovat. Více informací najdete v našem článku Semišoví lední medvědi a procházka mezi orly.

Výlet na hrad, který si zamiloval i Winston Churchill

Hrad Veveří je skutečně uměleckým dílem. Okolí je lemováno krásnou přírodou a dřevěnými lávkami přes potok Veverka. Už jste ho někdy navštívili? Pokud ne, přečtěte si náš článek o Kouzelném hradu Veveří.

TOP 17 – Restaurace, kde servírují zážitky

Pokud už vám z toho věčného popocházení vyhládlo, máme něco přesně pro vás! Podívejte se do seznamu nejlepších restaurací v Brně a vyberte si přesně, na co máte chuť – klasickou kuchyni, evropské speciality nebo japonské sushi? Mrkněte na nejlepší restaurace v Brně!

Kam v Brně | Něco pro auto-moto nadšence

V Brně se nachází Masarykův okruh, kde se mimo jiných zajímavých akcí pořádá i každoroční prestižní Grand Prix. Také zde můžete navštívit Mistrovství světa silničních motocyklů. Už šlapete na plyn? Více si můžete přečíst v článku Automotodrom Brno a sladce legendární Grand Prix.

Kam v Brně | Mendelovo muzeum

Gregor Johann Mendel byl významnou osobou jak pro vývoj genetiky, tak pro meteorologii a včelařství. Krom stálé expozice si můžeme v Mendelově muzeu prohlédnout různé krátkodobé výstavy, Mendelův včelín či jeho rukopisy, knihy, přístroje a osobní věci. Zájemce o vědu pak jistě zaujmou přednášky z cyklu Mendel Lectures, které představují významné světové osobnosti z oborů biologie, genetiky a molekulární biologie.

Okolí Brna

Pokud se chystáte na výlet po okolí Brna, začněte kousek od něj. Hned za městskými sídlišti najdete chráněné krajinné oblasti, jako je Hádecká planinka nebo Stránská skála. Když půjdete z Jehnic, jedné z nejkrásnějších městských částí, zastavte se v přírodním parku Baba nebo na Babím lomu. Kousek od Tišnova na vás čeká Porta Coeli neboli Brána nebes, milovníci historie nesmí zapomenout na Slavkovské bojiště. A to jste ještě nebyli na Pernštejně, na zámku v Oslavanech a Rosicích nebo na zámcích Vyškovska. O těch ale zase příště 🙂

Brno wikipedie

Město Brno

Doporučujeme také navštívit tyto restaurace:

RESTAURACE Pardubice

RESTAURACE Olomouc

RESTAURACE Liberec

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com