Vánoční dům Karlovy Vary – Když na vás dýchne romantická atmosféra Vánoc tak, jako když jste byli děti

I když pravděpodobně trávíte čas adventu odháněním mrtvice z vánočního stresu, není od věci se na chvilku zastavit a skutečně si užít atmosféru Vánoc. Vánoce totiž nejsou jen o dárcích, pečení cukroví a o úklidu. Jsou ale také o sdílení, o lásce k bližním a o pohádkách, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Pojďte tedy s námi navštívit Vánoční dům Karlovy Vary.

Vánoce v obřím měřítku

Vánoční dům Karlovy Vary je jediný v ČR, který funguje celoročně jako prezentace vánočních ozdob a dekorací. Jen co vstoupíte, zalijeme vás příjemná a měkká atmosféra Vánoc, která vás přenese zpět do dětských let, kdy Vánoce znamenaly všechno na světě. Možná je pro vás těžké vybavit si tu dětskou radost a nedočkavost, kdy už přijde Ježíšek

Zámeček přeměněný ve vánoční království

Samotný Vánoční dům se nachází v zámečku Doubí, který je i zvenku skutečně impozantní. Vánočně nazdobený zámeček vám připomene milované pohádky a představuje unikátní možnost, jak na chvilku zapomenout na šílenství a zahrabat se pod peřinu snů. Jemně nasvícená budova s impozantním vánočním stromem vás uhrane.

Vánoční ozdoby, dekorace a vůně cukroví

Hned za vstupní branou najdete betlém a 8 metrů vysoký vánoční strom, který je nazdobený 6480 kouzelnými vánočními světýlky. Uvidíte ručně malované ozdoby, fenomenální dekorace, sněhuláky, andílky a vůbec všechno, co k Vánocům neodvratně patří. Stačí jeden nádech, který je provoněný vanilkou, skořicí a cukrovím, abyste věděli, že tohle místo je opravdu kouzelné.

Andělská kavárna věrná svému jménu

Ve Vánočním domě Karlovy Vary je také Andělská kavárna, která dopřeje Vánoce i vašim chuťovým buňkám. Ochutnejte různé druhy cukroví, vánočky a štoly, které se vám budou rozplývat na jazyku. K pité můžete ochutnat horké kakao, čokoládu, čaj se skořicí nebo medovinu. Posaďte se, vychutnejte vánoční atmosféru, dejte si do nosu a zapomeňte na shon a starosti – tady jste v zemi zaslíbené.

Rate article
JUPIGO | Užijte si výlety i dovolenou | Jupigo.com